| alllllleeex a întrebat:

Salutare tuturor. am o frica in mine de a ma bate cu cineva si in acelasi timp si rusine. ce pot face in cazul de fata? dau funda.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Dar de ce este nevoie sa te bati cu cineva? De ce nu eviti certurile si bataia? Ti se pare violenta un mijloc de rezolvare a problemelor? Daca esti inteligent lovesti cu vorbe inteligente, nu cu pumnul.

| PotHed a răspuns:

Ar fi "tare fain" sa nu trebuiasca sa actionam fizic asupra cuiva niciodata dar cum viata e nedreapta poti fi sigur ca la fel cum eu nu o sa ia niciodata un 10 la istorie la fel tu nu sau oricine altcineva nu va trece prin viata fara sa trebuiasca sa foloseasca forta fizica pentru rezolvarea unei probleme.

Sigur, nu e o solutie si daca e o alta alternativa pentru solutionarea unei probleme go for it.

| gab0ru a răspuns:

Oricine cand este in timpul adolescentei le este frica de bataie mai ales sa dea.Dar o sa vezi ca intr.un conflict nu o sa.ti mai fie.

| alllllleeex explică (pentru gab0ru):

Dar tu esti sigur de asta?

| gab0ru a răspuns (pentru alllllleeex):

Da