| Alexmma a întrebat:

Salutare tuturor. Am o problema cu frica de a ma bate, intotdeauna sunt imbrancit, luat in ras, si mi-e rusine sa dau. dc nu stiu nici eu? astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| RaZZyGabriel a răspuns:

Tie rusine sa dai laughing cel mai patetic motiv ...In primul rand nu cauta sa te bati ..cauta mai degraba sa eviti conflictelewinking ...asa cat despre bataie cel mai bine e sa dai tu primul si sa ii arati ca nu tie frica de el ..trebuie ca sa impui respect si sa ii arati ca esti superior iar dupa situatia va fi sub controlul tau. Nu uita ca tu iei bataie doar pentru ca tie frica sa reactionezi.iar de ce tie frica nu scapiwinking. Deci prin urmare trebuie sa ai tupeu si sa ii arati cine e sefu.Si incearca sa lovesti bine si repetat pana esti sigur ca nu va mai avea curajul sa riposteze pentru ca daca il lasi va riposta si atunci tu esti ala care si-o va lua laughing

| Alexmma explică (pentru RaZZyGabriel):

Da razzy dar mereu sint umilit si eu mai am un vecin care sta prin apropiere si ce sa mai. mam facut de ras ca na el e cu mine in clasa si e prost de bubuie. si mai e ceva : de cate ori intru in clasa intru cu intimidare cu frica si nu stiu cum sa reactionez. pur si simplu ma blochez.

| RaZZyGabriel a răspuns (pentru Alexmma):

Pai nu ai de ce sa iti fie frica ..doar esti in scoala ...scapa de frica ca doar bataie ai mai luat nu ar fi prima data laughing..deci singuru lucru care te face sa pierzi e frica. daca scapi de ea si ii induci lui frica vei putea face fața ..bine dar pentru asta trebuie sa ai si putin fizicwinking ..nu uita ca frica te face slab

| Alexmma explică (pentru RaZZyGabriel):

Da dar e unu mai mic de inaltime ca mine si l-am lasat sa dea. dar la urma zice asta care e vecin cu mine : bine bai alex la mine faceai figuri si aluia nu-i zici nimic. intelegi. si prostia asta ma doboara pe mine.

| RaZZyGabriel a răspuns (pentru Alexmma):

Asta deja e joaca de copii.voi va bate-ti voi va impacati. uita totul si incearca sa fiti prieteni ...si sa nu iti mai fie frica..mai ales ca e mai mic ca tine ..credeam ca e vorba de unu mai mare laughing

| RaZZyGabriel a răspuns (pentru Alexmma):

Si inca ceva. cand te bati si crezi ca unu e mai tare ca tine ai mai multe optiuni.ori iti iei bataie (asta e cea mai rea optiune).ori iti iei bataie da macar stii ca ai incercat sa daiwinking deci alege si u care e mai buna..sauuu poti fugi laughing dar tot te va prinde odata.sau poti incerca sa rezolvi conflictul cu vorba..sau daca ai destul bulan si ii dai bine il bati big grin

| Alexmma explică (pentru RaZZyGabriel):

Maine e vineri. aplic si treaba asta care ai zis tu. sa vad cum reactioneaza ceilalti

11 răspunsuri:
| RaZZyGabriel a răspuns:

Pai te sfatuiesc sa nu sari la bataie daca nu o cauta el laughing

| BRabbit a răspuns:

Ideea e sa dai in totdeauna primul si sa nu fii intimidat.Ai grija san nu iti intre in cap ca esti bataus daca bati pe cineva

| radumarian_6781 a răspuns:

Salut barbate! sper ca nu am gresit cand am spus asa! tu stai prost la capitolul incredere in sine! daca tot stai si inghiti in continuu bucati peste bucati de la alti idioti,asta o sa faci toata viata,si probabil voi veni si eu sa iti dau vreo cateva! asculta bine aici:respectul se castiga nu se cerseste cu mila! ceea ce iti ramane tie de facut e sa ripostezi fara teama! de fapt fara teama de a-ti lua mai multe bucati! nu inghitii rahaturile altora pentru ca nu esti in stare sa treci peste teama de a te afirma! cei care se iau de cei slabi sunt ei insisi slabi! deja ai un avantaj! si inca un sfat:daca ajungi intr-un conflict cu cineva, da-i tu primul bucati zdravene si inseriate, pana nu mai stie ce e cu el! ii vei zdrobi increderea in sine iar tu vei capata increderea asta! nu te sfatuiesc sa il omori ci doar sa il linistesti! ti-ar prinde bine si niste antrenamente de forta, gen flotari, tractiuni etc! da-i inainte ca nu esti femeie! succes!winking

| Alexmma explică (pentru radumarian_6781):

Ia id-ul asta a.alexanndru si mai vb.