| DaDaDaDa69 a întrebat:

Salutări. Azi an facut 17 ani. Si de o saptamana vorbesc cu o fata. Avem multe in comun. Îmi place la ea faptul ca e mai linistita. Asculta Specii, ceea ce "a umplut paharul". Dar fiind faptul ca stau la internat, doar duminică am program mai liber. Asa ca am hotărât sa ne intalnim in fata internatului si as vrea sa o chem la o plimbare in parc. Precizez ca pana acum nu am mai avut o prietena. Nu ma rusinea cu asta, nu am nevoie de toate fitele. Si nici nu am încercat cu alte fete. Cum ar trebui sa procedez la prima intalnire? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa fii politicos, galant, respectuos si ar fi poate un gest dragut sa-i platesti consumatia la suc, dar asta tine 100% de tine, nu e o obligatie, e un obicei pe care-l respecti sau nu.

| DaDaDaDa69 explică (pentru Adry05):

Pai cum e duminica nu prea ai unde iesi la suc. Intentionam sa ne plimbam prin parc doar. Dar desigur ca daca e sa iesim la un suc o sa ii platesc consumatia. Doar sa nu comande ceva caviar ca atunci ma fac nevazut rolling on the floor))

| Adry05 a răspuns (pentru DaDaDaDa69):

Cum sa nu ai unde sa iesi duminica? Cafenelele mereu sunt deschise. Du-o si tu intr-un loc mai ok laughing Nicio fata nu-si prea ia mancare la prima intalnire si eventual poti specifica subtil `vrei sa mergem la un suc sau o cafea?` ca gen sa nu se gandeasca la mancare.

| August99 a răspuns:

La multi ani

La prima intalnire poti doar sa fi tu insuti si sa fi politicos. restul la a doua laughing

| Diannee14 a răspuns:

Vorbiți. La prima întâlnire e importantă comunicare! Cunoaste-o! Afla lucruri despre ea! Intreab-o ce îi place. Sa nu fii timid! Degeaba e atracție fizică daca nu te place că și persoană. Deci cunaosteti-va reciproc. Sper ca te-am ajutat