| zuzulik_1907 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac ca sa nu ma plictisesc:*:*:* va rog. Am piciorul in ghips si nu pot sa ies afara... spuneti-mi ce pot face in casa ca sa nu ma plictisesc:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Aleeeeeeee a răspuns:

~ poti sa te uit la TV
~ sa asculti muzica
~ sa citesti o carte buna sau o revista
~ sa te uiti la poze mai vechi;))
~ sa te joci la calculator [ www.ladypopular.ro; www.stardoll.com; www.imvu.com; www.ourworld.ro sau jocuri pe PC ]
~ sa-ti faci un blog
~ sa vorbesti cu prieteni pe mess
~ sa scrii in jurnal
~ sa-ti faci un id de pacalelala;))
~ sa te uiti la un film
~ sa editezi poze [ www.picnik.com. etc. ]
~ sa scrii o carte [ daca ai multa imaginatie ]
~ sa vorbesti prin mesaje cu un/o prieten/a
~ uite-te pe site-ul asta :)) pitzipoanca.org =))
~ fa-ti un forum

Sper sa fie folositoare ideile mele;)

9 răspunsuri:
| Diiiia a răspuns:

Deseneaza pe ghips
joacate la calculator
daca ai web fa-ti poze
scrie
vorbeste la telefon

| oanamaria a răspuns:

Bunahappy
stiu prin ce treci, abia mi-am scos si eu piciorul din ghips si am stat acasa 2 saptamani fara sa ma pot misca...
eu in acest rastimp m-am uitat la televizor, am citit cateva carti, am scos filme de pe isuhunt, am jucat cateva jocuri etchappy
insanatosire grabnica!

| DdDiX a răspuns:

Eu de obicei cand ma plictisesc intru pe internet si incep sa downloadez muzica...

insanatosire grabnica!:*

| Vögeln a răspuns:

Buna Anautza! Eu când nu am ce face citesc o carte, mă joc pe calculator (www.bigfishgames.com -le poți juca și online), ori sun pe cineva (trebuie sa fie cineva cu care sa te înțelegi) sau ca să îmi ocup timpul cu pisicuța mea :X :D (mă joc cu ea. e foarte scumpică)... sper ca ți-a fost de ajutor!;)

| NighTy a răspuns:

Buna!
Imi pare rau ca ai piciorul in ghips.
Deci ai putea sa te joci ceva, sa citesti bancuri sau sa raspunzi la intrebarile de pe TPU.
Eu unul asta fac, cand ma plictisesc.Bafta!

| alin221221 a răspuns:

1.fai baza de candva la telefonlaughingpe mess...2.vezi un film 3. uitate la tv 4.joacate pe net sau pe pc 5. uitate pe facebook sau pe hi5... sunt multe variante dar numi vin acumlaughing

| εїзü a răspuns:

Gandeste-te ce ai facut sa meriti un ghips, e amuzant incerca:*:*

| sysygame a răspuns:

Pai, intra pe mess, vorbeste la telefon, picteaza, coloreaza, completeaza integrame, citeste reviste de moda si mondene, uitate la televizor, poti sa te uiti la un fil pe dvd, asculta muzica, cheama pe cineva pe la tine, fate la unghii, dormi si altceva nu mai am ce sa mai zic sper ca te-am ajutat cu ceva!

| GiGikaaa a răspuns:

Pai joaca. te si tu jocuri pe calculator asculta muzica uita. te la TV cheama pe cineva la tine etc.