| anonim_4396 a întrebat:

Statusuri despre amintiri fundakiss cat mai multe si >frumoase

Răspuns Câştigător
| Atâtdedulce a răspuns:

Amintirea unei placeri este, intotdeauna, o placere; in schimb, amintirea unei dureri nu este, intotdeauna, o durere, din moment ce amintirea insasi se estompeaza – Grigor Zohrap
Traim cu speranta ca vom deveni amintire – Antonio Porchia
Toate lucrurile care sunt pline de amintiri degaja o visare care te imbata si care te face sa mergi ratacind mult timp – Victor Hugo
Amintirile sunt cele mai duioase randuri pe care le-am subliniat in cartea vietii. Recitindu-le la batranete, ne coboram cu mintea spre vremile acelea care pe atunci ne entuziasmau, dar care astazi numai ne mangaie in singuratate – Vasile Conta
Amintirea este unicul adevar din acest vis al vietii care-ti arata calea incremenita de trecutul ce incatuseaza vointa si libertatea sinelui aflat mereu in viitor – Sorin Cerin
Amintirea este parfumul sufletului – George Sand
Amintirea e singurul rai din care nu putem fi izgoniti – Jean Paul Richter

Amintirile frumoase sunt bijuterii pierdute.

Numai amintirile din iubire dor, celelalte sunt numai frumoase
Amintirea e speranţă răsturnată: te uiţi în fundul puţului cum te-ai uita la vârful muntelui.
Amintirile sunt o muzică ce ne vine de undeva dincolo de orizont.

Amintirea e o seră a fericirilor trecute.
Aminirile sunt produse fragile, dar puternice, referitoare la ceea ce ne amintim din trecut, ceea ce credem despre prezent şi ceea ce ne imaginăm despre viitor.

Amintirea - coaja aromată a celor mai banale întâmplări.

Deşi sunt copy-paste, sper să-ţi fie de ajutor happy
Amintirea este un nufăr ce abia îşi arată, printre ape, faţa de înecat.

1 răspuns:
| LaRySuKa_3744 a răspuns:

- Nu sunt singura in ploaie sh vant[...] am cei mai buni prieteni de pe Pamant
-zAmbeste orice s'ar intampla![love struck] nu sti cine se poate indragosti de zambetul tau!
- eu sunt aerul sh vantul, tu esti cerul sh pamantul[...] eu sunt dragostea curata, tu iubirea adevarata
-zambesthe si arata'le ca nu'tssi pasa[love struck] zambeste caci viata e una sh frumoasa!
Sh maine e o zi[love struck] sh maine voi zambi[...] chiar daca mi'e greu[love struck] voi zambi mereu[...]!