| kiki_3367 a întrebat:

Stiu ca intrebarea poate parea stupida, dar am o nelamurire.Sunt virgina, am 16 ani si am niste usturimi in zona genitala...deci ma gandeam sa imi fac un control ginecologic...Am auzit ca daca esti virgina si minora, trebuie sa fie si mama prezenta, adica mama ma va vedea goala cum stau pe masa aia? si va fi prezenta la tot consultul? si va rog mai spuneti-mi ce se intampla la un astfel de control...

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Din cauza celor ca tine ne alegem noi baietii cu tot felul de infectii, spala-te mai des.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca esti virgina nu te va consulta ca pe femei, iti va lua putina secretie de acolo pentru analiza. Mama trebuie sa vina cu tine in cabinet, dar pe tine te va consulta dupa un paravan.

| georgiana a răspuns:

Du-te urgent la ginecolog, lasa frica ca apoi se agraveaza... vorbeste cu mama ta si va duceti impreuna.by.succes

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Daca esti virgina nu iti va face vizita ca la femei si oricum de obicei intri singura dar daca intra si mama ta nu o sa vada nimic pentru. ca de obicei mai toate cabinetele au paravane.eu cred ca nu ar trebui sa te rusinezi de mama ta,