| scorpiaX a întrebat:

La consultul ginecologic arata daca mai esti virgina sau nu?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa-ti arate? Nu ti-o pune pe perete? Te intreaba daca ai avut raporturi sexuale si te contoleaza.Sa te fereasca sfântul sa minti.Mai ales cu parintii langa tine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca se face referire strict la virginitate atunci raspunsul este un NU categoric, deoarece in urma penetrarii vaginului de catre un penis sau orice alt ceva, nu ramane absolut nici un semn sau vreo urma. Medicul ginecolog poate constata doar stare fizica a himenul, daca acearta este intacta sau daca exista urme de deflorare, insa chiar si in cazul unei deflorari evidente, niciodata si niciun medic nu se poate pronunta precis in privinta cauzei, modului si momentului deflorarii. In consecinta te poti prezenta fara nicio teama/retinere la consultatia ginecologica deoarece nici un medic nu se va pronunta vreodata in privinta virginitatii cuiva. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, la orice consult ginecologic medicul isi poate da seama daca esti sau nu virgina.

| Florentina9210 a răspuns:

Arata.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Normal c-o sa se vada ca esti sparta happy

| BadAngel3 a răspuns:

Da.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Medicul intreaba: Ai intretinut raporturi sexuale?
Tu ca pacient raspunzi:...
El ca doctor, in functie de cat de capabil este, va stii daca ceea ce ai spus este sau nu adevarul. Dar este bine de stiut ca in general, confidentialitatea consultului si discutiei cu un medic, este pastrata de medic.

| ALittleDeath a răspuns:

Normal

| MedRex a răspuns:

La consultul ginecologic se poate vedea dacă mai există himen intact sau nu. Virginitatea e ceva SF, dacă prezența himenului intact e semn de virginitate, atunci da, dacă virginitatea e lipsa oricărui contact sexual atunci nu...