| Beatricce a întrebat:

Stiu ca multi dintre voi ati trecut prin asa ceva... acum intru in clasa a 11-a dar la un alt liceu, fiindca m`am transferat.Problema mea este ca am putina emotie... colegi noi, profesori noi... si mi cam este teama sa nu ma accepte colegii. Stiu k este un lucru normal sa te transferi dar totusi, sunt o persoana sociabila, cum sa fac sa ma acomodez repede?

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Buna!

Ah. e normal sa ai emotii din cauza asta, si eu asa sunt happy.

Tu poarta-te normal, fi draguta cu colegii.
Incearca sa te integrezi in grupul lor, povestiti, mergeti pe urma undeva, intr-un parc.

Succes:*

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poarta-te frumos, natural, fi zambareata si prietenoasa, e normal sa fi putin emotionata pentru ca asa e la inceput cand nu sti pe nimeni si putin la inceput e cam greu, pana te acomodezi, apoi totul va fi bine, bafta!

| Kitty a răspuns:

Ar trebui sa nu ti mai faci atatea griji. pana la urma trebuie sa te imprietenesti cu cineva si colegii tai se vor obisnui cu tine si tu cu ei. La inceput este mai greu, dar pe parcurs iti dai seama ce fel de persoana este fiecare.Mult succes!

| Mixed a răspuns:

Si eu trec prin aceiasi situatie ...doar ca sunt boboc ...si mama m-a adus la liceu in it ...eu spre deosebire de tine nu sunt asa sociabila...sunt genul de om mai inchis...
Avand in vedere ca esti sociabila o sa iti faci repede prieteni ...sunt sigura ca o sa te accepte ...nu fi stresata stai linistita... o sa fie bine :X

bafta :*

| I'm just me a răspuns:

Nu-ti face griji o sa fie bine

| stealthb a răspuns:

Imbraca-te si tu in roz si mov ca colegele tale si tipa si tu cand tipa si ele. Asa merge la voi la fete, nu? Incearca... daca nu, eu in prima zi de liceu in clasa a9a am scos un caiet si l-am dat prin toata clasa si le-am zis la toti sa-si scrie IDurile de mess... toti erau asa traumatizati ca nu stiau ce li se petrece... unii au scris de mana IDul de parca eu sunt criptolog. Fii tu insati, invita-ti colegii la un suc dupa ore sa va cunoasteti... razi la primele glume proaste pana incep sa te placa, dupa aia poti sa le zici ca sunt proaste. Serios, stai linistita, mai bine te-ai bucura ca-ti faci mai multi prieteni... si dusmani devil Succes in noul an!