| Anonimus199234 a întrebat:

Sunt cu o tipa de ceva timp si am aflat ca inca are prieten.el este mai mare decat ea si are masina etc etc.Ea zice ca ma iubeste si tine la mine desi el vine la ea tot timpul sa o vada.DA sunt cu ea, ne sarutam, ne intalnim zi de zi vorbim tot timpul pe whatsapp etc...Intrebarea e cum o atrag de partea mea sa se desparta de el.

Răspuns Câştigător
| az123 a răspuns:

Asta de fapt in mare parte depinde de ea. ea trebuie sa se gindeasca sau sa doreasca sa nu faca ceva ce ar putea sa-ti provoace durere. urmatoarele informatii te vor ajuta sa gasesti unele sugestii bune:
http://www.jw.org/......-potrivit/
Cele bune

12 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Unul cu sentimentul, celalalt cu banul si alte elemente ale concretului. Parerea mea este sa iti vezi de drumul tau.

| Anonimus199234 explică (pentru SkyPilot):

Eu sunt cel cu sentimentul! de aia zic, sincer m-ar putea durea undeva de ea, am din ce alege, mai stiu fete care banuiesc ca ma plac dar eu momentan pe ea o vreau.

| SkyPilot a răspuns (pentru Anonimus199234):

Daca il alege pe cel cu banul, nu te mai uita inapoi. La varsta voastra relatiile nu tin mult, oricum intr-un an-doi ai 90% sanse sa nu mai fii cu ea. Fetele sunt materialiste, tine de natura umana. Vezi sa nu iti spuna ca tine si sa faca asa cum vrea ea. Nu esti intr-o situatie prea buna din pacate.

| Anonimus199234 explică (pentru SkyPilot):

Azi ne-am despartit cum ar veni. ea a zis ca nu mai vrea sa fie cu doi. intr-un sfarsit a ramas cu celalalt. Dar imi spune oricum ca ma iubeste, eu i-am zis la fel si ca o sa incerc sa trec peste. dar ea tot isi face griji sa nu ma raneasca. Sa trec mai departe la urmatoarea pretententa sau sa ma mai chinui putin cu ea?

| SkyPilot a răspuns (pentru Anonimus199234):

Treci mai departe, nu ai pierdut nimic si daca l-a ales pe celalalt nu o primi inapoi daca se va pune vreodata problema. Din pacate ai fost pus intr-o situatie de rahat. Majoritatea fetelor aleg situatia. Mai bine cu masina, cadoul, florile, la restaurant decat sa se plimbe in parc cu cel care are de oferit doar sufletul. Daca te ajuta cu ceva, nu o sa ii fie nici ei bine. Eu am fost de doua ori in situatia celui cu masina, nu le-am luat de la altul ca in cazul tau, dar m-au acceptat pentru situatia pe care o aveam si nu pentru ca ar fi avut vreun sentiment pentru mine. Cred ca ti-e clar ca niciuna din cele doua relatii nu a tinut prea mult.

| Dariusuu a răspuns:

Nu vă iubeşte pe niciunul vrea doar să nu se simtă singură şi vrea să fie îndrăgită.

Eu unul nu aş mai sta lângă ea, n-ai cum să fii fericit cu cineva care umblă după 2 odată.

| Green66 a răspuns:

Întrebarea mea e: de ce mai stai cu ea? Sau iți place s-o plimbi și celălalt s-o f...acă fericită?

| Anonimus199234 explică (pentru Green66):

Ideea e ca e cam invers, eu stiu de el si o f..ac fericita si el o plimba
eu o vreau doar pentru mine asta e faza

| Zedge a răspuns:

Sunteti fraieri amandoi, isi bate joc de voi, cand nu obtine ceva de la tine merge la el si viceversa, pune-o naibii sa aleaga ori tu ori el, dar daca zici ca ala are masina si poate si stare materiala mai buna, nu ai nici-o sansa, crede-ma asa sunt majoritatea fetelor din ziua de azi, se uita doar la portofel, rar mai gasesti fete pe care sa nu le intereseze asta.
Deci faci ce vrei dar eu unul nu as sta cu cineva care mai are pe altul, sau cel putin as pune-o sa aleaga ori eu ori el si pace buna.

| Anonimus199234 explică (pentru Zedge):

Am pus-o sa aleaga chiar ieri, a zis ca se va gandi, faza e ca si eu si ea suntem la sentiment ala e cam cu banii vad eu. faza e ca tipa imi spune orice, cu oricine vorbeste sau orice problema are.(incluziv probleme legate de noi) o las sa se gandeasca

| Anonimus199234 explică (pentru Zedge):

Am pus-o sa aleaga chiar ieri, a zis ca se va gandi.Eu am un bonus totusi sa tinem cont, imi spune chiar orice problema are, imi cere sfaturi si le respecta, dar tot nu stiu ce va alege.Banii sau sentimentele. vom vedea. dau funda pentru cel mai bun sfat happy

| Love_Flori_1995 a răspuns:

Daca o s-o atragi tu langa tine, zicem ca tu castigi jocu asta. Te-ai gandit ca la fel o sa-ti faca si tie. Adica o sa stea cu tine si o s-o mai arda si cu altu. Daca chiar tinea la tine, muta si 3 munti, crede-ma. happy