| blurixe a întrebat:

Sunt foarte speriat. Acum cateva zile un tiganus de la mine din scoala s-a batut cu un coleg de-al meu si eu i-am filmat si i-am pus pe YouTube. Acum filmul a fost sters si niciunul dintre profesori nu l-a vazut. Cei 2 nu au patit mare lucru, dar pe mine ma ameninta directorul ca imi da 6 la purtare pe ambele semestre. PENTRU CE?! Parintii mei sunt foarte duri, iar daca ar afla de media 6 pe care s-ar putea sa o primesc, o sa ma OMOARE. Invat foarte mutl la scoala iar mediile mele generale din clasele a5a respectiv a6a au fost 10; 9/96. Daca mi-ar trece media aceasta la purtare as fi in stare sa-i dau in judecata, fiindca nu exista dovada ce sa mentina ideea ca eu as fi filmat si as fi pus acel film pe YouTube. Iar martori, nu prea fiindca prietenii si colegii care au vazut filmul nu m-ar turna... Prostia mare pe care am facut-o a fost ca am recunoscut ce am facut...

Am intrebat-o pe dna. diriginta daca s-a decis sa mi se scada media la purtare si ea mi-a zis ca nu stie, si ca hotararea se va lua maine. Nu este corect... cei 2 s-au batut si nu au patit NIMIC iar eu am facut un amarat de filmulet (pe care profesorii nu pot dovedi ca ar exista)... Ce reguli de rahat straight face Si asa o sa ajung eu la un liceu prost, din cauza genului asta de reguli. straight face

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Stai mai, in baza a ce sa iti scada nota la purtare? Ce daca i-ai filmat pe aia? Or fi parintii tai duri, dar banuiesc ca nu sint timpiti/retarzi. Eu cred ca ar fi bine sa vorbesti cu ei din timp, sa stie care e treaba si ca, la urma-urmei, nu esti vinovat de nimic.