| andreea_4728 a întrebat:

Sunt in clasa a 8 mai am putin si termin, nu stiu la ce liceu sa dau termin cu 7 si ceva asta stiu sigur. sunt din piatra neamt. dati-mi cateva idei de liceuri si profile. dau fundita si vot

Răspuns Câştigător
| Cornelia19 a răspuns:

Eu sincer iti recomand sa mergi la Grup Scolar Bicaz. Anul asta se fac 7 clase asa ca ai de unde alege si sunt profesorii foarte buni, e cam naspa daca trebuie sa faci naveta, dar merita.

2 răspunsuri:
| Ramona4you a răspuns:

Pai ai putea sa alegi profilul chimie-bio pentru ca dupa ce termini liceul poti sa te duci la ce facultate vrei. Funda?:*:*:*:X>:d< big grin

| Iva a răspuns:

Găseşti mediile de admitere din anii trecuţi pe http://www.admitereliceu.ro/, ai un formular de căutare cu care poţi filtra liceele după judeţ, localitate, profil etc. Vezi ce specializare îţi place şi cu ce medie s-a intrat, ca să-ţi faci o idee de şansele pe care le ai. Oricum însă în fişa de înscriere poţi să-ţi pui multe opţiuni şi e bine să profiţi de asta.