| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a. Sunt ales seful clasei pentru o saptamana, dupa care se voteaza pentru statutul de seful clasei. Ce ar trebui sa fac? Sunt mai timid asa. Daca e o bataie sau se intampla ceva, sunt sanctionat?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca se bat sau ceva, incearca sa intervi intre ei si sa ii opresti. Daca nu vor, e strict problema lor, macar ai incercat si ai un argument in fata dirigintei.

| neutrino a răspuns:

Cel care te-a pus sef de clasa trebuia sa-ti spuna si ce sarcini ai in acest sens. Seful clasei nu este politist.