| marcica a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat, dar el iubeste pe altcineva. ce sa fac

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa te resemnezi. Dragostea adevarata(metaforic vorbind) nu se construieste pe ruine

| Libelle a răspuns:

Ai 2 variante mari si late
1)il uiti de tot.stergi tot ce ai cu el.nr de telefon, ii dai ignore, pozele le stergi de peste tot.si incerci sa nu te mai gandesti
2)stai pe langa el si astepti. dar ai sa suferi.mult.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Comunicarea este unicul mod de ati atinge scopul. Te interesezi ce anturaj are si prin intermediu unui simplu biletel ai rezolvat problema. Trebuie sa incerci, chiar daca nu stii ce îti rezerva viitorul.

| pitikaaaa a răspuns:

Sa astepti

| pinkLife4me a răspuns:

Pai daca iubeste p altcineva nu trebuie sa intri intre ei o sa tecreada o cretina mai bine stai in coltul tau si te gandesti la.

| catalin94 a răspuns:

In situatii ca aceasta nu ai ce sa faci.mai bine stai in banca ta decat sa te bagi intre ei si sa ii desparti...sau poti astepta pana se despartbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai baga in seama ca o sa vina el la tine mai tz de bunavoie crede-ma ca functioneaza sunt baiat si stiu

| DoraDora17 a răspuns:

Asa am patit si eu... Il salutam zilnic, vorbeam cu el, el nimic sad ceea ce m-a durut foarte, foarte tare. Am tot continuat sa fac asta. Dupa, pur si simplu mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce are cu mine, ma rog, nu mi-a zis mai nimic. Dupa, a venit vacanta de vara si n-am mai vorbit.Anu' scolar urmator mi-a zis ca ma place si asa mai departe. Pur si simplu n-am mai simtit nimic pentru el. M-am indragostit de un altul, da, stiu, foarte ciudat... Si chestia asta demonstreaza, inca o data, ca viata e o lupta continua! Poti astepta, sau sa lupti! Tu esti cea care alege!