| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat... i-am spus ca il iubesc dar el nu mi-a spus nimic cum fac sa aflu daca si el ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| angelofdeath a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine. n-a zis nimic da eu i-am zis prin sms ca mi-a fost teama de raspuns. cert e ca eu am fost mai bagacioasa in seama si a crezut ca fac misto de el. mi-am dat seama ca nu-i sunt chiar indiferenta, adica ma place putin, dar daca nu i-am spus direct ce simt nu prea m-a crezut. u ce ai facut? iti doresc multa bafta. astept raspuns de la tine daca reusesti sa-mi dai si mie un sfat... id-ul meu este dana_mds10

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca nu a raspuns nimic, fie nu simte la fel si nu a stiut cum sa o spuna ca sa nu te raneasca, fie te place, dar e prea timid sau l-ai luat prin surprindere. Mai depinde si de mijlocul prin care l-ai anuntat: fata in fata sau sms/mess. Eu zic sa il intrebi fata in fata ceva de genul: eu te plac. as vrea sa stiu ce simti fata de mine. Bafta!

| simona24 a răspuns:

Mai eu stiu ca dragostea se simte mai mult din fapte decat din vb, poate ma insel!thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi ar trebui sa iti faci un id-u de baiat si sa dai add idului lui si il iei de vorba si pana la urma il intrebi daca ii place de vreo fata si il intrebi si u cum o chema pe aceea fata si asa afli daca vrei sa vb q me ma gasesti pe idu ralukxy_girl_AC009

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreba-l?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceeasi problema am si eu... i-am dat un sms prin care i-am spus ca il iubesc, si l-am intrebat daca ma iubeste ca pe o prietena ca pe ce vrea el, bateam si eu un apropobig grin, si mi-a zis exact asa"nu stiu. u ma iubesti? ca pe ce vrei tu..."si pe urma am vb ce am vb pentru ca mi-a fost frica a ii zic ca il iubesc cu adevarat si mi-a zis"daca te iubeste altcineva cum sa te iubesc"pentru ca eu ii spusesem ca ma iubeste cine nu vreau eu... ce inseamna asta? ajutati-maaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact asa sunt si eu sunt indragostita de un baiat Diego chiar vroia aseara sa ma sarute pe la 8:50 si chiar in acel moment a aparutb soramea si numai pe ea a bagt-o in seama el mai are un frate sebi de 16 ani jumate adica 17 si cand am plecat acasa el state in fata cu soramea si eu in spate cu fracsu adica Sebi si la un moment am lesinat dar el si-a dat tot interesul sa ma salveze dar apoi m-a uitatb presupun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa iti spun ar trebui sa il intrebi in fata si sa vezi ce spune...bafta si nu uita daca nu te iub nu dispera nu e singurul baiat de pe lumea asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit acelasi lucru...si am aflat ca baiatul pe care eu il iubeam nu ma iubeste...am renuntat...acum suntem buni prieteni...afla daca te iubeste nu astepta prea multsad bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci te inteleg. mie imi place de un tip.anonim.nu puin cum se numeste. dar il plac extrem de mult.insa nu i-am spus.nu pot sa ii spun.si il iubesc efectiv numai la el ma gandesc.si e mai mic decat mine la ianltime. ce sa fac. dati-mi plss un sfat.mersi:*:*:*

| nady a răspuns:

Hmm...cum sa afli? simplu. pot sa-l intrebi in fata.asa e mult mai sigur...

| andreeaanandreea94 a răspuns:

Il ameninti