| MihaVeve a întrebat:

Prietena mea este indragostita pana peste cap de un baiat dar el ma place pe mine si eu plac pe altcineva. Cum sa ii zic lui ca nu-l mai plac (caci am fost impreuna cu el) si ei ca iubeste pe cineva care nu o place :o fara sa se supare, prietena mea mananca atunci cand se enerveaza (e destul de grasuta deja)?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Eu unul daca as fii in locul tau m-as desparti elegant de acel baiat, i-as spune ceva de genul "Imi pare rau...sincer,nu cred ca o sa mearga. Tin la tine mai mult ca la un prieten, nu ca la un iubit." si cam atat.
Nu m-as baga si pentru acea prietena. De ce? Pai in primul rand s-ar supara foarte tare iar in alta ordine de idei ce treaba am eu sa-i spulber sperantele fetei? Sincer, te complici un pic prea mult.
Ai grija doar de viata ta iar atunci cand acea prietena o sa fie refuzata elegant atunci sa fii aproape de ea ca s-o consolezi, nimic mai mult, nimic mai putin.
Daca ii spui ce vrei tu s-ar putea sa va stricati prietenia deci mai bine taci momentan.
Bafta!

| MihaVeve explică (pentru RainmakerX):

Mersi pentru sfat, o sa vad cum fac happy

| RainmakerX a răspuns (pentru MihaVeve):

Cu placere! Ma bucur ca te-am ajutat! Succes!