| Roxy279067 a întrebat:

Sunt total la pamant. crying crying Nu mai pot! Aseara am iesit in oras eu si cu cea mai buna prietena. Am fost la un restaurant de prin apropierea scolii si am baut un suc. Dupa cateva minute apare un baiat din (fosta) scoala (ca intru la liceu deci...) In fine. I-am spus celei mai bune prietene ca uite a venit baiatul ala de care imi place (ea stia de cateva luni ) ca imi place de el sad Dupa ce am plecat de acolo am rugat-o pe pr. mea sa vorbeasca cu el sa il intrebe ce parere are despre mine si sa ma apropie de el. Urmatoarea zi, m-am vazut cu ea si am intrebat-o daca a vorbit cu el la care ea a spus: Fata nu vreau sa te supar dar sunt cu el acum. Am simtit ca ma ia o ameteala puternica si ca, cad pe jos. straight face Mie de baiatul asta imi place din clasa a 3 a si nu stiu cum sa zic, imi place de el de aproape 6 ani desii e primul de care m-am indragostit si s-a mai intamplat sa ma indragostesc si de altii doar ca mi.a trecut in cateva saptamani nu ani crying Si pana la urma voi credeti ca o sa imi treaca vreodata dragostea fata de baiatul asta cand el sta nas in nas cu mine? Vecinul meu de cand m.am nascut. Mie poate, dar poate ca mi.ar trece dragostea asta fata de el doar daca el s.ar muta sau eu. Atat timp cat sunt fata in fata cu el nu vad cum s.ar rezolva asta :@ :@ :@ crying Pentru ce a facut prietena mea,,cea mai buna" nu stiu daca o mai iert sau daca merita. Sunt total la pamant toata ziua nu am mancat si mama isi pune intrebari straight face Dupa vestea,, prietenei" ca deja mi.e sila sa mai ii spun asa, am vomitat si am plans. Am intrat pe facebook dupa ce am terminat de plans si i-am scris ei:,, nu mai ai vb de la mine" la care ea a vazut mesajul dar nu a raspuns si dupa 1 min am vazut-o pusa in relatie cu el si ca poza era ea cu el sarutandu.se. Mi s.a facut si mai tare rau si m.am culcat ca sa imi mai treaca,, boala" crying Intrebari: Mai merita continuata prietenia cu ea? Cum sa procedez baiatu' asta? Funda crying

Răspuns Câştigător
| NgrMdx a răspuns:

Fetita asta nu merita prietenia ta.Prietenele adevarate nu fac asa ceva.Eu zic sa rupi legatura, deoarece pare ca a facut-o intentionat.In ce priveste baiatul, lasa-l.Mai sunt baieti, te vei indragosti iar de altcineva si-l vei uita.Si nu merita sa fii suparata din cauza celor 2. Apropo, baiatu stia ca-l placi? Pentru ca daca nu, el nu are nicio vina in toata treaba asta.Si mie se pare un gest egoist din partea prietenei tale sa se puna imediat dupa ce i-ai dat mesajul ala intr-o relatie cu el.E o prietena falsa.Stii cum se zice, iubitii vin si pleaca, dar o prietenie ramane pe viata.Ei bine, nu e chiar asa, mai ales in cazul de fata.In fine,e viata ta,alegerile tale. Daca tu vrei sa continui relatia cu ea, e problema ta.Dar gandeste-te, cum vei mai putea da ochii cu ei doi.
Ce pot sa spun, bafta, si sper sa faci alegerea potrivita.
Fruntea sus! :X

| Roxy279067 explică (pentru NgrMdx):

Stia ca.mi plc de el a zis ca si lui ii place si de aia am rugat.o pe aia sa mi faca,, lipeala''

17 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Aici este o fisura in ceea ce ne povestesti... Stii care este acea?
"Am fost la un restaurant de prin apropierea scolii si am baut un suc."

| MadRaven a răspuns:

Nu-ţi merită prietenia. În privinţa băiatului, aşteaptă să se despartă de "prietena" ta. După aia, începe să vorbeşti cu el. Adică să deveniţi prieteni mai buni, să vadă cât de specială eşti happy Şi aşa, cine ştie, poate o să înceapă să îi placă şi lui de tine. Ai un mare avantaj: sunteţi vecini.
Numai bine!(:

| Roxy279067 explică (pentru MadRaven):

Da si lui ii placea de mine ca inainte sa merg cu aia la un suc si el mi-a spus prin mesaj la tell asta: Buna sunt eu Andrei din fata ta. Eu i.am zis Aaa de unde ai nr meu si astea si a zis ca Ana (,, pr'' mea straight face|) i.ar fi dat numarul. Si mi-a spus ca trebuie sa imi zc cv si a zis Pai mie imi cam placi. Si saream in sus de fericire si urm zi acolo la un suc i.am spus despre toate astea aleia (prlaughing)))) ) de mesaj si alea si asa am ajuns sa o rog sa vb cu el bla. Sti u

| MadRaven a răspuns (pentru Roxy279067):

Păi spune-i că te-a rănit când s-a pus împreună cu "prietena". Cine ştie ce minciuni i-a zis "prietena" aia, că nu îl placi etc.

| Roxy279067 explică (pentru MadRaven):

De ce ar face asta oare nu pricep... Nu ma asteptam de la eaa!

| MadRaven a răspuns (pentru Roxy279067):

Pentru că aşa fac mai toţî prietenii la un moment dat. De aia singura persoană în care poţi avea încredere eşti tu.

| Roxy279067 explică (pentru MadRaven):

O cunosc de la 3 ani. Chiar nu ma asteptam.

| Andreee a răspuns:

Normal ca nu merita... asta e, nu a fost sa fie. treci peste!

| vladv26 a răspuns:

Nu merita continuata prietenia cu ea dupa ceea ce ti-a facut, tea tradat chiar daca stia ca iti place de el

Răspuns utilizator avertizat
| AnotherOne02 a răspuns:

NU merita sa mai stai cu ea este doar o scorpie si nici nu cred ca relatia lor va dura 3 luni sau o luna poate ca a facut asta doar ca sa suferi tu.
Cu baiatul nu stiu cum sa procedezi nu mi-a placut de nimeni in sensul ala...

| LoveYou7784 a răspuns:

Fata asta nu merita sa fie numita nici prietena da' pai cea mai buna prietena.
Nu merita sa mai vorbesti cu ea pentru ce a facut nici macar un simplu ''Salut,, nu merita. Si nu trebuie sa fi trista din cauza asta. Stiu ca e greu toti trecem prin momente de genul asta dar mereu le depasim pana la urma ne saturam sa tot asteptam ceva ce nu va veni niciodata. Eu zic ca este mai bine pentru tine sa rupi legatura cu acea fata adica cu acea scorpie happy
Si sa stii ca doar pentru ca nu te place cine vrei tu nu inseamna ca nimeni nu te place tu poate nu sti dar probabil tu esti motivu' pentru care cineva zambeste happy si pana la urma toti gasim persoana potrivita si eu sunt sigura ca vei reusi sa treci peste :*

| Roxy279067 explică (pentru LoveYou7784):

Da si lui ii placea de mine ca inainte sa merg cu aia la un suc si el mi-a spus prin mesaj la tell asta: Buna sunt eu Andrei din fata ta. Eu i.am zis Aaa de unde ai nr meu si astea si a zis ca Ana (,, pr'' mea straight face|) i.ar fi dat numarul. Si mi-a spus ca trebuie sa imi zc cv si a zis Pai mie imi cam placi. Si saream in sus de fericire si urm zi acolo la un suc i.am spus despre toate astea aleia (prlaughing)))) ) de mesaj si alea si asa am ajuns sa o rog sa vb cu el bla. Sti u.

| geoif a răspuns:

Deci exact asa am patit si eu...
Poate te ajuta ceva din experienta mea:
Pai, mie imi placea de un baiat de prin clasa a 5-a(acum sunt a 8-a).
"Prietena mea cea mai buna" s-a combinat cu el sad. Mi-a ascuns asta cam vreo luna... Apoi am inceput sa ne certam in fiecare zi...
In legatura cu baiatul(pe care il consider acum un magar), acesta s-a folosit de mine ca sa se imprieteneasca cu prietena mea cea mai buna; iar eu, care eram in extaz pentru ca ma baga in seama ii spuneam tot(prostie totala)
Daca tu chiar te-ai indragostit de el, inseamna ca nu o sa iti treaca prea usor...Vor fi momente in care vei spune:"Nu il mai plac/il urasc!"- dar iti spun sincer ca nu este asa...In fiecare zi o sa te gandesti la el, la prietena ta, o sa iti spui mereu in gand: "Ce proasta am fost ca m-am indragostit de el, oare ca s-ar fi intamplat daca nu mi-ar fi placut?-asi fi putut sa raman si cu prietena mea cea mai buna si cu el!"
Sfatul meu ca sa nu il mai placi este sa te muti sau sa se mute el happy (sincer)
Cat despre asa zisa ta prietena, e falsaaaaaaaaaa! Trust me!
Oricum iti urez BAFTA!

| Stefan_Alexandru_1997_NuDW a răspuns:

Atata timp cat nu o sa o urasti pe ea mai mult decat il iubesti pe el o sa fii ok.