| Anemona1993 a întrebat:

Suntem cei mai buni prieteni! dar de ceva timp am observat ca nutresc sentimente (de dragoste) pentru el; bineinteles nu cred ca s-ar fi intalmpat asta daca el nu s-ar fi comportat cum se comporta acum; de exemplu : si- amintit cu ce eram imbracata cand m-a vazut prima data, ce melodie mi-a trimis prima data, imi prescurteaza numele (ne cunoastem de mai bine de 2 ani dar nu mi-a mai prescurtat numele niciodata) hmm e ceva special mi-a mai spus ca a cunoscut in viata lui mai multe Anemone dar ca nici una nu se compara cu mine, mai noi se bucura ca am renuntat la un tip pe care il placeam spune ca e foarte bine ca am scapat de el (acel tip). Nu stiu ce sa intampla sunt confuza sa fie doar o simpla prietenie sau si in sufletul lui o fi ceva? CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| CatalinaC a răspuns:

Eu zic sa astepti putin si ai sa vezi cat de mult o sa va apropiati. O sa ajungeti sa va spuneti "Te iubesc" fara sa fiti impreuna. Adica asa am patit eulaughing Si nu stiu de ce, faptul ca acest tip a fost atent la unele detalii legate de tine, imi da certitudinea ca a vazut ceva special in tine. As zice sa mai vorbiti, sa continuati tot asa, ca nu se stie ce relatie frumoasa s-ar putea naste de aici. Daca iti doresti desigur, desi ai zis ca "nutresti" sentimente pentru el. Si fac o referire aici legata de comportamentul baietilor, sa invete sa se comporte cu totii, pentru ca vor avea mai mult de castigat. Uite asa picam cate una, cand vedem ca unui baiat chiar ii pasa de noi, ne face sa ne simtim importante. Pun pariu ca asa te simti si tu acum si esti confuza pentru ca nu stii ce vrea. O sa te lamuresti intr-un final, iti garantez :* Te-as ruga peste ceva timp sa imi lasi si mie un mesaj sa imi spui cum a evoluat totul, daca esti draguta. Ai grija de tine:*

3 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

Tine la tine enorm si poate ar dori sa ii dai o sansa de a fi impreuna cu el, dar poate nu are curajul sa iti spuna asta (ca doreste si el o sansa)

| Mihai7best a răspuns:

Vorbeste cu el si intreba-l daca el ar vrea sa fiti impreuna si daca zice da eu zic sa ii acorzi o sansa ii atent cu tine si merita

| Cristinna96 a răspuns:

Pai sunt unele lucruri care sunt normale intr-o prietenie. Ceea ce face el este ceva normal. Daca sunteti cei mai buni prieteni, nu-i normal sa-si aminteasca anumite lucruri si sa te alinte?

Poate totusi e ceva mai mult, dar parerea mea e ca el isi face doar datoria de cel mai bun prieten. Si daca ai fii cu el, mai tarziu ti-ar parea rau ca ai pierdut un prieten. :*