| ion_6478 a întrebat:

Terminand pilulele de culoare alba incepem alta administrare de rigevidon sau le luam si pe cele maron? si apoi administram altul!

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Si eu iau rigevidonhappy
Le iei pe cele albe, apoi si pe cele maro daca vrei pentru ca alea nu contin hormoni. Cele maro sunt ceva fier. Le ai acolo ca sa scoti cate una in fiecare zi sa nu pierzi sirul zilelor.
Dupa ce le-ai terminat pe toate (albe si maro) incepi altul.

2 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

NU se ia prima oara maro!
Eu iau rigevidon de 2 ani. Scrie si pe foaia din cutie!
Daca e prima oara cand iei rigevidon, da, se ia din prima zi de menstruatie, dar ALBA!
Citeste foaia din cutie, o sa vezi ca asa e.
(cele maro nu au nici un efect, sunt ceva minerale, fier; eu nu le iau)

| madonica a răspuns:

Ion tu ce esti baiat sau fata? oricum iti voi raspunde la aceasta intrebare:se ia in prima zi de menstruatie o pastila maron si tot asa pana ti se termina menstruatia pe urma iei cele albe si ciclul se reia la sf pachetelului in ordinea de mai sus. Oregula importanta este sa le iai in acelesi interval de timp (la aceeasi ora)zilnic