| JamilaGizeh a întrebat:

Tocmai am dat peste niste filmulete pe youtube cu baieti care se machiaza :O Vi se pare normal? V-ar placea sa aveti un iubit care sa se machieze mai mult ca voi?rolling on the floor) Daca ar avea cosuri pe fata as intelege sa le ascunda, sa le acopere in vreun fel, dar unii dintre ei au un ten perfect si totusi il acopera cu 7 tone de corector, fond de ten si pudra. Ce credeti?

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Mi se par jalnici. Pana la urma sunt baieti, ce naiba? Nu insinuez ca baietii nu ar trebui sa arate bine doar ca aceia exagereaza extrem de mult.
Este ok sa vrei sa-ti acoperi cosurile, sa fii frumos ca sa te placa fetele si toate cele dar atata timp cat stai mai mult in fata oglinzii decat propria-ti iubita atunci ai o problema grava.
Este doar parerea mea!
Succes!

-Blytz-

| RainmakerX a răspuns:

Atat de scarbos si de adevarat... rolling on the floor

| LaughingKarima a răspuns:

Nu am auzit pe cineva sa zica pana acum ca machajul e doar pentru fete, adica de cand e asta? Daca se machiaza, si chiar stie ce face atunci as fi mai fericita, il pun pe el sa imi faca machiajul. Nu vad problema.

| Cσcσ a răspuns:

Mie mi se pare absolut normal.Adica, de ce m-ar deranja pe mine? Fiecare e liber sa faca ce vrea.

| MissADEEL a răspuns:

Te referi la tipi precum https://www.youtube.com/user/gossmakeupartist?
Ei isi fac channel-urile cu scopul de a ne ajuta si invata sa ne imbunatatim machiajul. Dupa mine, chiar nu conteaza daca e un barbat sau o femeie din moment ce imi este util. Ambele sexe pot detine un bun simt al esteticului.
Insa, da, nu sunt de acord cu tipii care se supra-ingrijesc in rutina lor, in viata lor personala. Se numeste exces. Dar sa faca channeluri de genul nu mi se pare o problema.