| OneHugeLove a întrebat:

Tocmai m-am certat cu una dintre cele mai bune prietene ale mele(ii voi spune B) dar nu inteleg de ce era atat de suparata pe mine.

Sa va povestesc...

Cea mai buna prietena a mea(ii voi spune A) in ultimul timp nu avea niciodata timp sa vorbeasca sau sa stea cu mine si in fiecare zi in care continua asa ma eneram tot mai tare asa ca intr-o zi i-am trimis un mesaj cu o intrebare la care ar fi putut raspunde in mai putin de un minut.Nu a raspuns iar ziua urmatoare mi-a spus ca nu are prea mult timp in zilele astea.Eu nu am mai rezistat si timp de 5 zile am ignorato partial (adica ma purtam cu ea aproape ca, cu o persoana pe care o cunosc si cu care nu am nimic in comun big grin). In zilele astea B timp de 3 zile tot tinea sa-i spun de ce m-am suparat pe A dar avand in vedere ca parea un comportament imatur pentru ceva asa de insignificant din partea mea miera frica sa nu ma cert si cu ea daca ii spun dar a 4a zi cand am vrut sa-i spun a spus ca stie deja (o intrebase pe A care ii zisese ca era din cauza mesajului ala...). Si nu mia mai vorbit 2 zile.Azi am vorbit cu ea,i-am spus motivul si mi-a spus ca nu mai vrea sa aiba de a face cu persoane care fac pe copii si nu stiu decat sa se foloseasca de alte persoane. Atunci mi-am cerut scuze de la A pentru ca e deja prea mult pentru mine dar nu stiu ce sa fac acum cu B... Mi-am cerut scuze, i'am spus si de ce nu ii spusesem mai devreme, nu stiu ce sa mai fac :'(

Imi puteti da cateva sfaturi? Si imi explica cineva cum se comporta o persoana care doar foloseste alte persoane (eu vreau sa cred ca a spus asta doar pentru ca era suparata,eu nu cred ca e adevarat pentru ca nu am nici o prietenie cu persoane de care nu'mi pasa, deci am putini prieteni si de asta ma afecteaza cand ma cert chiar si cu numai unul dintre ei)

1 răspuns:
| Andwta a răspuns:

Salut! Mai incearca s-o convingi, mai cereti inca o data scuze. Daca era prietena ta intelegea si te ierta pe loc. Daca nu fai un cadou frumos ce i place ei. Sau mai asteapa si poate te iarta. O sa ii treaca o sa vezi. Ciau!