| OneHugeLove a întrebat:

Tocmai m-am certat cu una dintre cele mai bune prietene ale mele dar nu inteleg de ce era atat de suparata pe mine.
Sa va povestesc...
Cea mai buna prietena a mea in ultimul timp nu avea niciodata timp sa vorbeasca sau sa stea cu mine si in fiecare zi in care continua asa ma eneram tot mai tare asa ca intr-o zi i-am trimis un mesaj cu o intrebare la care ar fi putut raspunde in mai putin de un minut.Nu a raspuns iar ziua urmatoare mi-a spus ca nu are prea mult timp in zilele astea.Eu nu am mai rezistat si nu i-am mai vorbit 5 zile. In zilele astea cealalta prietena a mea timp de 3 zile tot tinea sa-i spun dc m-am suparat pe cealalta dar avand in vedere ca parea un comportament imatur pentru ceva asa de insignificant din partea mea miera frica sa nu ma cert si cu ea daca ii spun dar a 4a zi cand am vrut sa-i spun a spus ca stie deja (o intrebase pe cealalta care ii zisese ca era din cauza mesajului ala...). Si nu mia mai vorbit 2 zile.Azi am vorbit cu ea,i-am spus motivul si mi-a spus ca nu mai vrea sa aiba de a face cu persoane care fac pe copii si nu stiu decat sa se foloseasca de alte persoane. Atunci mi-am cerut scuze de la cealalta prietena pentru ca e deja prea mult pentru mine dar nu stiu ce sa fac acum cu ea... Mi-am cerut scuze, i'am spus si de ce nu ii spusesem mai devreme, nu stiu ce sa mai fac :'(

Imi puteti da cateva sfaturi? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

N-am inteles motivul.Ai spus ca prietenii tale i-ai spus motivul.Ce i-ai spus mai exact?

| Retardatus9000 a răspuns:

E vina ta pentru ca trebuia sa astepti si sa ai rabdare.A fost un gest chiar urat...sa-ti ignori prietena doar pentru ca nu a putut vorbi cu tine.Pentru tine prietenia inseamna citez " Daca nu faci ce-ti zic nu iti voi mai fi prieten/a" fii atenta la ce ti-am zis si mai gandestete.Incearca sa descifrezi dupa cum am vazut nu prea intelegi pe unii oameni.

| OneHugeLove explică (pentru Retardatus9000):

Intr-adevar mi-am dat seama ca am gresit si mi-am cerut scuze de la amandoua si chiar imi pare rau pentru ca tin la ele dar eu sunt o persoana careia ii place sasi petreaca timpul cu prietenii si cand nu o fac am impresia ca persoana aia nu tine la mine. Oricum nu ma voi mai certa niciodata pentru nimic in lume cu ea, nu o merita sad

Dar nu inteleg care era problema celeilalte, deci ai putea sa-mi explici daca ai vreo idee?

| Valutzaa a răspuns:

Eu zic sa le lasi. Nu ai tradat tu pe nimeni, ele s-au sparat pentru motive copilaresti. Sfatul meu este sa nu le vorbesti o perioada de timp, te vor cauta ele.