| JBelena a întrebat:

TPU,am o mare problema.Eu il iubesc mult, dar nu i.am spus inca... Imi e frica de raspunsul "nu" sau "nu.mi pasa". E la mare distanta de mine si nu stiu ce sa fac. Ne.am intalnit intr.un parc de distractii si l.am intrebat cum il cheama si cati ani are. Cand am plecat de acolo mi.a facut din ochi.Eram cea mai fericita. Un prieten de.al lui mi.a dat nr. lui de tel. Dar ce pot sa zic? " Sunt fata din parc" Suna ciudattt! Ce pot sa.i zic,cum pot sa fac sa fiu cu el,sa stau aproape de el,cum? crying Il iubesc din toata inima si nu a trecut o secunda in care sa nu ma fi gandit la el.
Cel mai inteligent raspuns primeste FUNDA.
Si dau voturi.
Va rog, ajutati.ma,sunt suparatasad.
Va multumesc! sad

Răspuns Câştigător
| Rawwwrrrr a răspuns:

Buna scumpo. happy Intai trebuie sa te gandesti foarte bine daca chiar il iubesti cu adevarat. Adica v-ati intalnit intr-un parc si de atunci nu a-ti mai prea vorbit. sincer poate doar ti se pare ca-l iubesti. happy Dar oricum te voi ajuta. happy Deci intai trimitei un mesaj in care sa-i ceri id-ul de mass. xd Pe mass vorbeste cu el mai mult. Incearca sa-l faci sa se indragosteasca si el de tine. happy Gasiti multe chestii in comun. xd Fa-l sa rada, sa zambeasca cand vorbeste cu tine. ^^ Dupa ce o ti tot asa timp de vreo 2 saptamani spune-i ca-ti place de el si ca ai dori sa-ti dea o sansa de a fi impreuna cu el. happy Eu sper sa te ajute si sa reusesti sa fi cu el.

3 răspunsuri:
| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Uite si eu sunt intr-o situatie cam de acelasi fel doar ca el m-a rugat sa ma urc la el in spate sa ma care un pic dar asta e altceva dar trebuie sa incepi asa : "Buna, prietenul tau mi-a dat nr tau de tel cand eram in parc sunt tipa careia i-ai facut cu ochiul in parc daca iti amintesti oricum imi poti spune cam cand treci pe la... (unde vrei)? Vreau sa vorbim un pic, cam cand poti?" si vezi ce spune! Sper ca te-a ajutat! Bafta si succes!

Răspuns utilizator avertizat
| surprizadeciocolata a răspuns:

I-ai id-ul de mess...suna-l sau da-i mesaj si apoi vorbiti. primul pas e mai greu, apoi va fi usor. daca chiar crezi ca ti la el, atunci e datoria ta sa faci tot ce iti e in putere. deci treci peste rusine si teama si intra in vorba cu el. primul subiect comun deja il aveti, parcul de distrctii :povesteste-i lucruri interesante din parc, amuzante..mai propune-i o ieseala. fi cat mai dezinvolta si naturala si totul va fi bine, daca nu cel putin vei sti ca ai incercat:*