| ColourDreams a întrebat:

stiti, de curand am luat decizia de a renunta la fostul meu iubit, care m.a facut sa sufar ingrozitor, nu am putut insa sa ma tin de decizie, am insistat sa il caut, el, neraspunzandu.mi. am avut de curand un scandal monstru, l.am chemat la mine intr.o seara, unchiul meu venind neanuntat si l.a gasit acolo, noi, doar vorbeam, insa, unchiul meu stia cat m.a facut sa sufar, tinandu.ma drept rezerva, caci el are o prietena de curand, a actionat violent asupra lui, eu m.am bagat intre ei si ma rog, cam asta a fost. a doua zi i.am cerut o intalnire, sa vad daca e bine, ce.i drept e ca am insistat putin, dar tot ne.am intalnit, s.a comportat frumos cu mine, ne.am sarutat etc. i.am dovedit ca sunt slaba de multe ori, insa, stiu ca el m.a iubit..cat am fost impreuna iar acum s.au inversat rolurile, el e cel indiferent si eu cea disperata, totusi, il vreau cu orice pret inapoi si stiu ca pentru asta nu trebuie sa il mai caut, dar, credeti ca daca incep sa.i arat ca nu.mi mai pasa, nu cumva va uita de mine? mai ales ca are o prietena, mai nou. voi ce credeti? dau funda:*

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Si daca va uita ce? te multumesti, doar cu niste saruturi si imbratisari date pe furis? cred ca meriti mai mult! totul sau nimic!
Reactioneaza!
Oricum din cate vad el nu te iubeste, chiar daca candva a facut-o! ce se va intampla? u vei continua sa te vezi pe ascuns cu el, intr-o zi se va plictisi de tine sau poate se indragosteste de actuala si ce face? te lasa!
Nu mai bine te trezesti tu acum! il lasi cu aia sa-l faca ciorba!
Oricum daca te iubeste vine el la tine, nu trebuie sa insisti ca sa te vezi cu el!

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Treci peste nu merită timpul tău, nu te mai complica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar treuie sa iti pui ordine in ganduri si sa te gandesti la ce e mai bine pentru tine. Daca zici, ca atat de usor isi gaseste o alta fata, mai bine a-i lasa-o balta si incearca sa iti vezi de viata ta si incearca sa ti-o faci frumoasa! Baieti mai sunt si trebuie doar sa iti deschizi ochii pentrua-l vedea pe cel potrivitpentru tine care sa fie doar al tau.

| ColourDreams explică (pentru anonim_4396):

Nu i.a fost usor sa gaseasca pe alta, ne.am despartit prin august si de ceva timp am reluat legatura, acum 2 sapt el si.a gasit.o pe mimozica...dar pana atunci imi dovedea cu orice ocazie si nu ca nu pot dar nu vreau sa renunt la el...si de.aia v.am cerut sfatul. asa ca va rog raspundeti strict la ce am intrebat.:-s

| ColourDreams explică (pentru ColourDreams):

Imi dovedea cu fiecare ocazie ca ma iubeste* m.am grabit si am uitat sa adaug. :d

| ema_2625 a răspuns:

Nu mai fi ambitioasa si nu face oamenii sa sufere.Indreapta-ti greseala astfel:daca nu tii la baitul cu care esti reununta la el si lupta pentru ceea ce vrei cu adevarat!

| ema_2625 a răspuns (pentru ema_2625):

Iar daca nu ai pe nimeni, nici nu iti face atat timp cat mai ti la baitul acesta, iar daca el te-a facut sa suferi, poarta totusi o discutie cu el si luati o decizie in continuare.

| SimionAlexandru a răspuns:

Iti recomand sa urmaresti cu atentie acest video, o sa te ajute mult in aceasta situatie:
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E

Nu lasa fericirea ta, sa depinda de cineva/ceva exterior tie. Lumea exterioara nu este decat o reflectie a lumii interioare. Invata sa te iubesti pe tine insuti exact asa cum esti. Cu calitati si defecte. "Defecte" insa, nu e cuvantul potrivit. As spune m-ai degraba, O calitate, dar cu "volumul dat putin prea tare".
Invata sa te accepti pe tine insuti asa cum esti.
De asemenea, iti recomand si acest video, o sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=BDOEN7866yQ

Daca ai nevoie de orice alt ajutor, sunt dispus sa te ajut.Iti doresc o zi frumoasa