| ralucaralu a întrebat:

Trebuie sa merg la mare si vreau sa imi vina menstruatia mai repede. Am 13 ani si mereu intarzie cateva zile. Vreau ca de data aceasta sa vina la timp. Ce pot face? Am auzit ca bai fierbinti, apa calda cu sare la picioare si sportul ajuta. E adevarat? Ce alte sfaturi imi puteti da? Mentionez ca a trecut doar un an de cand mi-a venit prima data si ca e cam neregulat.

4 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Se gasesc la farmacie pastile pentru a veni mia repede.
In fine:eu stiu de la mama ca o prietena de-a ei ii dadea lu fiica'sa cand ii intarzia menstruatia si ii venea, astfel n'avea cum sa se formeze copilul in eastraight face.

Bafta.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

In primii doi ani ciclul este neregulat

sunt dereglari hormonale

si nu ai cum saty vina menstruatia mai repede sad

nu stiu mia vb cu mama ta poate te ajuta

| emm a răspuns:

Stiu ca sportul e bunhee hee
deci apuca'te de alergatlaughing

| superwoman a răspuns:

Nu ai cum sa faci sa. ti vina mentruatia mai repede big grin
Cand trebuie atunci vine happy