| ralucaralu a întrebat:

Trebuie sa merg la mare si vreau sa imi vina menstruatia mai repede. Am doar 13 ani si mereu intarzie cateva zile. Vreau ca de data aceasta sa vina la timp. Ce pot face? Am auzit ca bai fierbinti, apa calda cu sare la picioare si sportul ajuta. E adevarat? Ce alte sfaturi imi puteti da? Mentionez ca a trecut doar un an de cand mi-a venit prima data si ca e cam neregulat.

2 răspunsuri:
| Carlene a răspuns:

Eu desi urasc cola asa fac ca sa imi vina mai repedebig grin!
Bea si u niste cola poate rezolvi ceva!

| Deea dYdY a răspuns:

Am cautat pe net raspumsuri pentru intrebarea ta si am gasit ca poti sa iti intarzii menstruatia cu ceai de ghimbir sau smirna. Dar ti-as recomanda sa ai pur si simplu rabdare mai o astepti sau si mai bine cre sfatul unui ginecolog de pe ginecologie.ro,
Sper ca ti-am fost de folos!
Deea...