| anonim_4396 a întrebat:

Trec a 9a la clasa de mate-info... Pt cei care sunt la clase de mate info:cum e?

Răspuns Câştigător
| crixus a răspuns:

O sa fie greu. Mai greu decat te astepti. Tot ce ai invatat in generala nu o sa conteze prea mult sau deloc pentru. ca majoritatea profesorilor nu se bazeaza pe cunostintele elevilor.
Primele luni sunt intotdeauna de acomodare iar in semestrul 2 incepe greul adevarat. La mine la liceu sunt in genereal doua perioade ce se repeta : 1.perioada in care se preda si e mai lejer.
2.perioada cand se dau teste si teze si e foarte aglomerat. Fiecare perioada are cam 2 saptamani.
Dar asta e despre scoala... in schimbi viata sociala este mult mai animata. Sa nu te ingrijorezi daca la inceput o sa ai senzatia ca nu cunosti pe nimeni si o sa stai numai cu cei care ii cunosti deja. Pana la sfarsitul anului o sa ai o multime de prieteni noi. Sfatul meu este sa inveti dar sa te si distrezi in weekwnduri mai libere. Nu degeaba se spune ca anii de liceu sunt cei mai frumosi
Bafta :*

2 răspunsuri:
| RockLover94 a răspuns:

Incredibil de greu...De abia astept sa ma mut la filologie si sunt clasa 11 intr-un liceu cu o reputatie destul de buna.Am avut 12 corigenti la matematica in clasa.Bine,asta mai depinde si de profesorilaughingOricum, succes.E foarte multa materie si o sa-ti dea destul de multe batai de cap.

| Killaritza a răspuns:

Buna,eu nu sunt la mate-info dar am un prieten care a trecut a 9a si e la mate-info are note bune dar a ramas la romana este greu dar daca iti place si te pricepi du-te la mate-info.multa bafta.