| deadman a întrebat:

Am o fata in clasa care nu crede ca sunt un prieten adevarat. Eu cred chestia asta ca i-am fost alaturi si la bine si la greu, dar ea tot nu crede. Ce as putea face sa o conving ca ii sunt un prieten adevarat?

1 răspuns:
| Neimportant a răspuns:

Este simplu, demonstrează-i contrariul. Exemplu: de fiecare dată când are nevoie de ceva, tu să fii acolo să o ajuţi, dacă se ia cineva de ea, apăr-o, dacă e supărată, înveseleşte-o. Sunt multe lucruri prin care să-ţi arăţi prietenia adevărată, dar cel mai bun lucru ar fi să stai pe lângă ea şi să nu o ignori niciun minut.