| Alecsandra2014 a întrebat:

Iubitul meu crede ca am o relatie cu un coleg de liceu. Cum fac sa il conving ca nu este adevarat? Multumesc

7 răspunsuri:
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Înseamna ca prietenul tău e puțin cam gelos sau nu are incredere în tine. Spune-i în fata ca nu ai și dacă o tine tot pe a lui nu iți mai bate capul cu gelozia lui lasă-l sa creadă ce vrea el pana la urma își va da seama ca ce spui tu este adevărat. Mult succes big grin

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Cel mai bine vă întâlniți toți 3 și vorbiți la un suc și clarificați lucrurile.

| unknøwn a răspuns:

N-ai de ce să îl convingi că nu este adevărat.
Întâi să aducă argumente pertinente pentru care crede că ar fi adevărat.
Abia apoi poţi să i le anulezi.
Dacă crede asta şi nu-ţi aduce argumente... paranoia!

| motan444 a răspuns:

He hei am trecut si eu prin asa ceva eram gelos pe un dobitc din clasa de la prietena mea nu e prietenul tau de vina neaparat sunt prietenii lui sau prietenele li care ii spun ca vezi ca gagicata sta cu ala si gagicata nu-s ce mai face cu ala e normal pentru el sa sa simta prost cred ca si tie daca ti-ar spune o colega ca, gagiul tau se da la una din clasa nu ti-ar veni bine mai ales daca ar fi un cor de latratori cu aceiasi poveste.
Trebuie sa discuti cu el a 2 oameni maturi sa sa ii spui ca nu e adevarat si ca tu pe el il iubesti ca nu ai nevoie de altcineva in viata ta ca te doare cand te acuza ca il inseli etc
O zi frumoasa si sa fii iubita

| Soldier92 a răspuns:

Inca nu ti-a castigat increderea.

| Gabriel_Edutzu_1996 a răspuns:

Sa nu uiti sa dai funda. big grinaca nu te va crede e speranta lui ca va pierde o fata buna sau 2) Sa-i zici dc nu ma crezi si atunci va zice

| Jeasca_Jessica_1995 a răspuns:

Nu de vorba de convingere draga Alecsandra, e vorba de incredere. Degeaba tu incerci daca el nu vrea sa creada ce ii spui. Poti sa ii faci cunostinta cu, colegul tau, sa il cunoasca si poate o sa isi schimbe parerea. Succes!