| FaraNume1245 a întrebat:

Unde pot munci de la 16 ani cu acordul parintilor?

Pot munci pe șantier? Daca nu, unde altundeva?

3 răspunsuri:
| Pandhoraa a răspuns:

Poti lucra part time cu contract de munca de acasa
incearca oprator interviu asistat de calculator
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
daca esti din Bucuresti poti lucra tot part time in call center-ul lor

| Bertan a răspuns:

Raspunsul pe care il cauti este sa te tii calumea de scoala si sa faci ceva in viata ce iti poate aduce banii cu adevarat! Santierul nu este o optiune la varsta ta si la oricare alta varsta! Asta este cea mai corecta decizie pe care o poti luea la varsta pe care o ai!

| FaraNume1245 explică (pentru Bertan):

Te-ai gandit ca voi munci vara? Oricum, in timpul scolii nu pot pentru ca ma duc la liceu, deci programul e prea incarcat.