| AsgardianRULZ a întrebat:

Uneori as vrea sa ies afara, dar n-am cu cine. Nu ma simt prost singur, dar as prefera sa ies si afara. Cum as putea rezolva problema asta?

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Oare sa fi o persona sociabila si sa ai o viata sociala activa si sa nu ai cu cine?
Nu prea cred.
Banuiesc ca ai colegi,vecini cu care sa iesi sau macar o singura persoana prin intermediul careia poti cunoaste si alte persoane si tot asa.
Pentru o experienta mai placuta iti recomand sa interactionezi cu oameni cu care ai ceva in comun.
Daca esti o persoana sociabila, carismatica, sincera si modesta, nu ai cum sa nu ai prieteni.
In caz contrar, problema e la tine.

| AsgardianRULZ explică (pentru ROB3RT89):

Exact asta e si problema. Nu am o viata sociala activa. Sunt carismatic, sincer si modest, dar tot nu am multi prieteni. Cred ca vezi lucrurile gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Gandeste-te la ce iti place sa faci. Un hobby.
Dupa ce ai gasit ce cautai, intra pe Facebook si cauta grupuri locale.
E foarte posibil sa gasesti un grup de oameni (pe Facebook) care are aceeasi pasiune ca si a ta.
Iar cand este o intalnire de grup, fii prezent.
Daca nu se organizeaza, insa, fii tu liderul. Creaaza tu un eveniment, sa va intalniti toti.
E doar o idee, okay?

Sper ca te-am ajutat, daca ai intrebari, te rog, sa lasi un comentariu!

PS: Vreau sa ajung rank 1 pe TPU.ro, aici este videoclipul de prezentare a proiectului: https://www.youtube.com/watch?v=MTLY2OKvWkk

| OAly a răspuns:

Cum n-ai cu cine? Cheama pe cineva cu tine!

| AsgardianRULZ explică (pentru OAly):

N-ai înțeles. N-am pe cine să chem.

| OAly a răspuns (pentru AsgardianRULZ):

Nu cred ca nu cunosti chiar pe nimeni. Permite-ti sa chemi pe cineva cu care n-ai mai iesit pana acum: un vecin, un coleg, chiar daca nu iti e prieten. In orice prietenie e nevoie de un prim pas.

| AsgardianRULZ explică (pentru OAly):

Să spunem că chem pe cineva cu care n-au mai ieșit până acum. Crezi că ar veni sau că m-ar accepta în grupul lui?

| OAly a răspuns (pentru AsgardianRULZ):

Incearca si vei afla raspunsul!

| AsgardianRULZ explică (pentru OAly):

Eu, în locul respectivei persoane, nu aș accepta ușor un străin în grup. Poate ăsta e și motivul pentru care suntem puțini.

| OAly a răspuns (pentru AsgardianRULZ):

Unele persoane au sufletul mai deschis. Nu toti sunt ca tine. De ce nu ai accepta un strain in grup? Mie totdeauna mi-au placut nouvenitii.
Si apoi eu nu ma refeream neaparat la un grup. Poate fi si o singura persoana.