| coco4782 a întrebat:

Urgent!
Acum cateva zile, la scoala, in pauza eram cativa colegi in fata clasei: Eu, "Cumnata" mea, Alexandru, Madalin si restul erau ba pe afara, ba in banci. Treaba e urmatoarea:
Cumnata: Abia astept sa vina mosul.
Madalin: Ai vrut sa spui "parintii", nu mosul? laughing
Eu: (ATENTIE! Complet independent de discutia lor): mosul nu vine ca e infipt (inteleg tinerii expresia)...
Alexandru: Hahahaha, Nu vine mosul ca e la Potlogeni(localitatea cumnatei mele) (el referindu-se la tatal ei)
Eu: ba, ce te bagi daca nu e treaba ta (ceva de genul am zis...)
Mai grav e ca cumnata a sunat-o pe prietena mea si i-a spus ca eu am zis de tatal ei ca e infipt si maica-sa e suparata foc si nu o mai lasa cu mine sad
Ma tot chinui sa explic, darin zadar. ce pot face? sad

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Si vrei sa o faci acum cand este mai usor sau mai tarziu cand ar putea sa fie mai greu?

Si in plus... oricum, rahatul este explodat.

Faptul ca s-a intamplat si ca lumea nu ti-a acordat deloc sansa sa te "explici", rezulta ca nu esti chiar asa o persoana importanta.

Schimba-i. Cauta-ti altii pe placul tau.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Iti schimbi prietena si restul companiei de sunet.

| coco4782 explică (pentru cristimihailov):

Mi-e greu.

| coco4782 explică (pentru cristimihailov):

Stiu ca doar greseste ca nu analizeaza cum trebuie problema. Si e normal ca parintii ei sa isi creada fiica, nu pe mine.

| cristimihailov a răspuns (pentru coco4782):

Si vrei sa o faci acum cand este mai usor sau mai tarziu cand ar putea sa fie mai greu?

Si in plus... oricum, rahatul este explodat.

Faptul ca s-a intamplat si ca lumea nu ti-a acordat deloc sansa sa te "explici", rezulta ca nu esti chiar asa o persoana importanta.

Schimba-i. Cauta-ti altii pe placul tau.

| coco4782 explică:

Am spus ca sa nu se incurce replicile si am dat exact numele reale ale persoanelor care au asistat la aceasta "scena". Si nu am nevoie de raspunsuri si sfaturi de la NumaiIdioti ca tine happy

| Akanishi932002Nico a răspuns:

Ai putea sa ii explici ce s.a intamplat. daca ea chiar te iubeste va intelege si te va crede pe tine..doar pe tine.dar daca nu te iarta inseamna ca ea nu are increre in tine si probabil nu te iubeste...Dar ar trebui sa clarificati toti 3 situatia(tu, prietena si cumnata)! big grin