| Killa3463 a întrebat:

Urgent! Vreau sa imi deschid un server de metin2 dar sunt nehotarat! Sunt nehotarat deoarece nu stiu daca sa fac sigur de metin as vrea si samp! Ce zice-ti ca e mai bine sa deschid, un server de metin sau samp(as vrea sa pot sa castig si putin ca sa intretin hostul), vreau si o parere sau daca nu direct la subiect?!

2 răspunsuri:
| RappaNow a răspuns:

Încearcă un sa-mp. Fă un server de roleplay cu anti-hack bun. Chinuie-te alături de un grup de prieteni să schimbi puțin mapa și poate îți iese și ție ceva doar dacă gândești creativ. După ce faci toate astea și ești sigur pe tine caută pe cineva ce îți poate promova serverul. Fă eventuri dese, fi activ pe serverul tău și bagă prieteni de încredere care pot fi aproape zilnic pe server. Baftă happy

| VitoScarletta a răspuns:

Pai sunt miliarde de servere de metin si cum gameforge a dat jos toti youtuberi de metin nu prea mai ai sanse acolo, poate daca vi cu o idee noua pe Samp ai avea succes