| andreea892012 a întrebat:

A-si dori sa stiu si eu ce trebuie sa iau ca sa nu mai am stari de voma? Sunt insarcinata, chiar din prima luna mi-a venit sa vomit, si de atunci numai asa o tin.Nu stiu ce sa mai fac, ma simt foarte slabita.Si daca se poate sa imi spuneti si ce trebuie sa mananc.
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Nu sunt mult in domeniul acesta dar am gasit pe internet ceva care poate te ajuta cumva in problema ta intalnita in timpul sarcinii.
http://www.copilul.ro/......-a371.html

| andreea892012 explică (pentru cuvant):

Multumesc mult pentru site.....imi este de mare ajutor....mersi

| cuvant a răspuns (pentru andreea892012):

Oricand

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Greturile si varsaturile gravidelor sunt date de hipoglicemie. Prin urmare, trebuie sa mananci suficient si regulat ca sa nu-ti fie greata. Incearca sa mananci paine priajita, sticksuri si alte uscatele din astea, merg bine la greata femeilor insarcinate. Mai fa-ti si niste analize sa nu cumva sa faci colestaza de sarcina care sa agraveze greturile.

| fabiola a răspuns:

Mananca putin si des si consuma fructe bogate in vitamina C!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am o mare rugăminte la tine: alege un medic ginecolog care să-ți urmărească sarcina, el să-ți recomande o anume dietă, analize de sânge, ecografii.
Sănătate și ai grijă de tine.
Pa, pa.

| SandraM a răspuns:

Andreea, cit esti insarcinata sa nu iei medicamente! De nici un fel! Nu fara recomandarea expresa a medicului.

| andreea892012 explică:

Va multumesc la tori pentru raspunsuri