| anonim_4396 a întrebat:

Va placeti sa chiuliti? O faci de unul singur sau cu mai multi? Unde va duceti dupa ce chiuliti?

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Fiecare are o treaba in viata asta, tu deocamdata esti eleva. Nu cred ca ai vazut-o pe mami sau pe tati tau lipsind de la munca. Poate si lor le e greu, dar se duc, ca altfel nu au bani. Si tu trebuie sa te duci, altfel nu vei avea educatie. Nu zice nimeni sa nu chiulesti, face parte din adolescenta, dar nu o face mereu, pierzi mult si te inveti prost, mai incolo te va afecta fie ca acum iti dai seama sau nu. Iar daca chiulesti mergeti mai multi, glumiti, plimbati-va, simtiti-va bine, macar sa ramaneti cu ceva.

22 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De cand am patit-o cu profa de fizica...venim la ora de fizica si in vacante daca ne cheamalaughing

| Ana a răspuns:

Pai la mine cand e sa chiulim, chiulim toata clasa big grin ca asa e frumos

| Marii a răspuns:

Chiulul mi se pare o prostie, pentru ce sa o fac? Sa par c00l? Sa pierd o lectie pentru a parea smechera? Chiulul e pentru fraierii carora le este frica de scoala, nu au tupeu sa stea in fata profesorului sa-i spuna ca n-a invatat.
Si daca as chiuli mi-as lua toate colegele (sunt doar 2 baieti in clasa laughing) nu as lasa vreuna sa stea la ora.

| juniper a răspuns:

Nu am chiulit in viata mea si nici nu voi face asta, daca vreau sa devin o persoana importanta cu o slujba buna, va trebui sa stau la scoala si sa invat indiferent.

| xibalba a răspuns:

Nu`mi place sa chiulesc, o fac doar atunci cand e nevoie. De obicei, cand chiulim, suntem mai multi, daca nu toata clasa. Nu am plecat niciodata singura de la ora. Mergem prin parc... pe la suc, depinde.

| dragutza a răspuns:

Nu este foarte bine dar e placut...si te face sa te simti foarte stapan pe tine, adica uauu am chiulit, ce tare nu? si eu am mai chiulit de vreo cate va ori dar niciodata singura(ce sa fac singura)cu colegii de clasa, cu cea mai buna prietena a mea.etc! ai sa stii ca nu e bine sa chiulesti prea des pentru ca profesorii o sa te tina minte si atunci cand esti bolnav ...etc. nu v-a mai crede absolut nimic si va crede ca iar chiulesti, asa ca aveti grija ca nu e chiar asa de bine sa chiulesti!

| dragutza a răspuns:

Aaaaaaa. da si atunci cand am chiulit(de vreo 3-4 ori)am mers in parc, am vorbit, ne-am jucat, magazine de haine...etc!happy

| c0rn3l1uss a răspuns:

:X..Ador sa chiulesc...De obicei plecam mai multihappy...Mergem la un suc sau la o pizzahappy

| Eu4EverX a răspuns:

De obicei da...adica zilnicstraight face

Deja e o obisnuinta. e ca un drogstraight face

Nu pot sta mai mult de 4-5 ore la scoala...

De obicei merg la biliard, darts.sau cel mai bine acasa si dorm:X

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu prea obisnuiesc sa chiulesc pentru ca imi iau absenta si data viitoare ma asculta, pierd lectia etc.Si eu merg pe principiul ori chiulesc toti ori nu chiuleste nimeni.

| deejayra a răspuns:

Ma daca stiu ca sunt pregatit la acea materie si am note...nu strica o absenta

| Aurelia a răspuns:

Niciodata nu am chiulit si nici nu o voi face vreodata, fiindca este un gest de lipsa de respect fata de scoala in care invetihappy Adica parintii te-au dat la o scoala si tu incerci sa scapi de ea si fugi de la ore? Ma rog, e tipic pentru elevii din zilele noastreyawn

| tremuriciiuliana a răspuns:

Nu obisnuiesc sa chiulesc si sincer numi plac elevi care chiulesc la ce mai vi la scoala daca chiulesti mai bine stai acasa

| xlmpq a răspuns:

Da, cu mai multi, singur nu prea am chiulit doar de vreo 2, 3 ori

pai ori acas, ori prin parc daca e cald, pe la un suc, o bere ceva

| mcandr3y a răspuns:

Da... cu colegii... in bourbon... sau acasa...

| simona_2554 a răspuns:

Nu-mi place sa chiulesc sincer, pierd lectii pe care mai tarziu trebuie sa le recuperez, iau absente care nu se motiveaza singure, si daca n-am chef de scoala mai bine stau acasa in pat la tv sau in fata pc-ului decat sa chiulesc cate o ora si sa pierd timpul pe drumuri

| Looovely a răspuns:

E o prostie faza cu daca chiulesc nu ajung ceva mare in viata blah blah blah... sa chiulejti face parte din adolescenta si nu cred ca exista vreun elev care n-a chiulit macar o dat sau cel putin asa cred! nu cred ca 2-3 absente iti strica viitoru ce vreti sa ajungeti sobolani de biblioteca stresati si nefericiti ptca si-au distrus adolescenta pentru ca stati numai la scoala cu burta pe carte cunosc foarte multi adolescenti numai cu 10 in catalog si cu mii de absente nemotivate asa ca se poate ajunge ceva mare in viata si cu 2-3 absente nemotivate!

| Looovely a răspuns:

Nu prea am scris bine dar banuiesc ca ati inteles initialul si mie imi place sa chiulesc dar din pacate la mine in clasa sunt numai sobolani de biblioteca si n-am cu cine sa chiulesc si imi place si sa copiez si chiar nu ma simt murdara sau oricum alt cumva daca chiulesc sau copiez...love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum multi ani, da, ca nu avea minte.acum nu as chiuli nici macar 5 minute.am vrut sa copiez, si imi era rusine de mine insami, iti dai seama? la fel si la chiulit, nu ma ajuta cu nimic, imi fac mai mult rau. daca copiam luam poate un 10, asa am luat un 8, 36.important este ceea ce iti ramane in cap, nu ceea ce ramane pe foaia de hartie.mai tarziu o sa va para rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai chiulesc doar cand n`am invatatlaughing sau pur si simplu` nu mai am chef, si plec mereu cu o colega, care e si cea mai buna prietena a mea, si mergem sa mancam sau ne plimbamthinking
Dar nu chiulesc foarte des, pentru ca is constiienta ca scoala e destul de importanta...eee?smug laughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu inca nu am chiulit dar daca os os fac nu stiu poate o asmi placa poate ca nu dar sigur no sa chiulesc de la ora de istorie il am pe Mihai Surubaru pentru cine il stie big grin

| viktorash a răspuns:

Chiulesc cita o data...cu vreo ocazie... in weekend cu prietenii cite o data!