| BellaCullen14 a întrebat:

Va rog din toata inima si vad ca nu se poate altfel, dar OFER FUNDA ASTA-SEARA. Raspundeti la intrebarea "Am nevoie de putin ajutor. Eu plac un tip de la mine din clasa, insa el place o alta fata. Saptamana trecuta i-a trimis un biletel cu intrebarea: "Ma placi?". Ea nu il place, asa ca i-a spus ca nu poate fi cu el pentru ca nu simte acelasi lucru si vrea sa ramana prieteni. El a zis Ok, nu e nici o problema. Dar oare el o place inca? Ar fi momentul sa-i spun ca eu il plac foarte mult? Cum as putea face asta? Ce ar putea spune el? P.S. : Fata pe care o place el e cea mai buna prietena a mea. Va rog, ajutati-ma! Funda asigurata!" Va rog am nevoie de ajutor urgent. Nu exista nimeni sa ma poata ajuta pe toata planeta asta?

11 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu cred ca merita sa te faci de ras in fata lui, pentru ca normal ca lui ii place de ea chiar daca a fost refuzat. Si apoi nu stiu cum te vei simti cand vei sti ca el stie ca il placi, dar nu iti da nici o atentie. Nu e de ajuns sa il placi doar tu, nu e un trofeu pe care trebuie sa il ai. Si in cazul in care ar sta cu tine, nu te-ai gandi oare ca este cu gandul tot la prietena ta? Sau ca va sta cu tine ca sa fie mai aproape de ea, stiind ca sunteti prietene? Gandeste-te bine ce vrei!

| Fatamuntilor a răspuns:

Compicata esta adolescenta asta!
Ca sa inteleg tu placi un baiat,dar el o place pe prietena ta, care la randul ei nu il place.

Offf, e greu!
Daca prietena ar fi mai indifenta cu el, poate ai avea o sansa!
Incearca sa te remarci cumva. Scapa ca din intampare un pix in fata bancii lui si vezi daca ti-l ridica.
Ofera-te sa-l ajuti la materile la care se descurca mai greu, cu siguranta va aprecia.
La varsta asta simpatia pentru un coleg nu tine foarte mult... sau cine stie.

| BellaCullen14 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu imi place sa fiu insistenta, dar pana sa ii dea biletelul, eram aproape convinsa ca ma place. E mereu dragut cu mine, se ia de cei care se iau de mine, stam in aceeasi banca si cand diriginta l-a intrebat daca vrea sa se mute a spus ca e bine unde sta. El a spus ca a uitat-o pe ea. As vrea sa il intreb daca ma place, dar mi-e frica de raspuns. Nu stiu ce sa fac, mai ales ca sunt in clasa a8-a si dupa acest an nu cred ca il voi mai vedea...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru BellaCullen14):

Te tachina, asa mai fac baietii
Daca zici ca stati in aceeasi banca lasa-i un bilet in ghiozdan

Dar nu uita ca in asemenea situatii totul sa rezuma la zambete, tineri de mana si cam atat.
Cel mult puteti merge impreuna de la scoala!
Cred ca esti constienta situatiile de genul asta nu prea pot tine, dar sunt amintiri frumoase din adolescenta.

| BellaCullen14 explică (pentru Fatamuntilor):

Inca ceva, NIMENI, nici macar prietena mea nu stie ca il plac. Ma tem ca daca nu ma place, s-ar putea ca prietenia dintre noi sa se strice, si nu as vrea asta.

| Lothar a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Sa fim seriosi..cine nu ar ridica pixul ala? Daca tipul e un cavaler il ridica, asta nu inseamna ca dovedeste ceva
De fapt e foarte usor. Atractia trebuie sa fie reciproca
Nu e..treci mai departe

| BellaCullen14 explică (pentru Lothar):

Ai fb? Cum te cheqama pe fb?

| Lothar a răspuns (pentru BellaCullen14):

Da-mi tu fb-ul ca te bag eu

| BellaCullen14 explică (pentru Lothar):

Scz... Ok, cam ciudat nu? big grin Mi- a zis o tipa dl mine din clasa ca prietenul ei are cont pe TPU si il cheama lothar. A zis ca il cheama de fapt Andrei Ciurlea. Presupun ca tu ai fi acela. Mda... Scz. Daca esti curios pe colega mea o cheama Irina Apetrei. Scz.

| Lothar a răspuns (pentru BellaCullen14):

Presupui gresit.

| Lothar a răspuns:

Nu te merita sau nu este alesul.In doua saptamani iti trece.
Stai linistita ca mai sunt milioane de baieti din care sa alegi.