| Culturism69 a întrebat:

Vă rog să mă ajutaţi cu nişte idei,
1. Cum aţi reprezenta "moartea" printr-un desen?
2. Cum ati reprezenta "naşterea" printr-un desen?
Daţi-vă frâu liber imaginaţiei, chiar şi cea mai ridicolă idee vă rog să o postaţi, m-aţi ajuta mult.
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Moartea as reprezenta-o cu un cimitir, totul alb negru si oameni ce plang in jur +anotimpul sa fie iarna sau toamna, cu copacii uscati, iar nasterea as reprezenta-o printr-o-o mama fericita ce isi tine copilul in brate si cei din jur sunt fericiti si plang de bucurie+anotimpul sa fie vara sau primavara ..sau a doua idee e sa reprezinti moartea printr-un apus si nasterea printr-un rasarit. happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un ochi inchis, pe fondul unui apus de soare si altul deschis, pe fondul unui rasarit de soare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moartea...o secventa din viata ta care reprezinta un adevar dureros.
Viata...o secventa din viata care arata o minciuna frumoasa.

Sigur n-ai inteles ce-am vrut sa spun.
Nu ma pot exprima.
De ce mai scriu asta
Ha ce?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Moartea - Un copac uscat
Viata - Un copac viu
Acum fa un desen in anti-teza cu cele doua elemente.Copacul viu in partea de sus a paginii, iar in partea de jos, in reflexie, copacul mort happy

| StefanOctavian a răspuns:

1.Moartea-primul gand care mi-a venit e un copac uscat
2 Nasterea - primul gand care mi-a venit e un bisturiu laughing al doilea e un ou crapat pe mijloc, daca stii ce zic...
Oricum cel mai bine e sa iti dai tu frau liber imaginatiei e desenul tau, si cele mai bune idei sunt cele care iti vin tie pentru ca te reprezinta.winking