| Alessandra_1370 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati (dupa ce cititi romanul fluviu, care este un rezumat al celor 5 ani petrecuti impreuna), sa-mi spuneti ce ar putea crede el, daca aceasta relatie va ajunge sa fie una normala si nu una doar de prietenie! orice numai sa ma ajutati cu ceva! Deci suntem in aceeasi clasa (a -V-a). Eu il plac dar el da uneori semne ca ma place alteori ca nu ma place! cel mai mult imi plac ochii lui (dar si el, fireste) pentru ca sunt albastrii deschis si cu punctulete negre pe acolo, in fine asta nu are importanta acum! Sa va povestesc ceva:In clasa a-II-a eu incercam sa pun bazele relatiei, insa el ma ignora total.In clasa a III a nu am mai incercat nimic dar in fiecare zi cand ajungeam acasa ma asezam in pat si plangeam gandindu-ma la el.In clasa a IV a am inceput sa mai vorbim cat de cat, ceva de genul "buna" sau "ce mai faci" (astea nu prea sunt comunicari)dar, tot atunci eu incercand sa-l fac sa ma bage in seama ii luam lucrurile (dar apoi i le dadeam inapoi, cand ma ruga, fireste), ma asezam pe locul lui etc. dar de aici devine interesant! A inceput clasa a V a si eu m-am asezat in banca cu un alt baiat, si am stat asa 3 zile pentru ca apoi la o ora de dirigentie doamna diriginta a hotarat sa faca biletele cu numere pentru a vedea cu cine sa ne aseze.Eu am tras numarul 1 si picam cu un prost si atunci, un coleg de al meu mi-a zis sa fac schimb de biletele cu el si astfel picam cu o colega, dar ghinionul a fost ca atunci cand diriga a trecul cu acea cutuie cu biletele pe la el, acesta s-a repezit sa deschida biletelul si asa diriga a vazut numarul lui si, cand am schimbat biletelele, diriga a intrebat cine e nr 1 si el si colegul lui de banca au ridicat mana, diriginta si-a dat seama ca e ceva murdar la mijloc si a intrebat cu cine a schimbat biletul si el a recunoscut, daca v-am plictisit aflati ca acum va voi zice ceea ce m-a facut sa cred ca baiatul de care imi place, ma place cand diriga si-a dat seama ca a "fraudat alegerile laughing" a decis sa ne aseze cum vrea ea in banca si eu culmea, am picat exact cu baiatul de care imi place...de aici incepe totul, am stat asa 1 luna si jum. In acel timp am vorbit, am devenit practic amicii, dar dupa o luna si jum. visul meu s-a spulberat pentru ca diriga ne-a remutat.Am inceput sa vb prin biletele.Eu l-am intrebat daca o mai place pe Miruna(o fata din clasa), el mi-a raspuns ca o uraste (a fost una din iubitele lui), eu l-am intrebat daca si pe mine ma uraste si a zis ca NU, ceea ce m-a uimit. Dupa aceea m-a intrebat pe cine plac din clasa si eu i-am raspuns ca il plac pe el, la care ma intreaba daca glumesc. Ii raspund asa:"daca tie ti se pare ca eu glumesc cand zic 90 %, atunci e treaba ta, dar ce rost are chestia asta daca raspunsul tau este?(cat)% sincer" a raspuns 10% si eu mi-am zis in gand ca nu conteaza acesti 10 la suta, eu cred ca(in adancul sufletului sau)ma place in jur de 70-80% dar nu vrea sa recunoasca, cred accest lucru pentru ca se poarta frumos si uneori nu dar in general sunt multumita.
gata, Voi ce credeti?
FUNDA SI SPER CA NU V-AM PLICTISIT(PREA TARE)
va mai zic o data,

Răspuns Câştigător
| DivaAnkutzz a răspuns:

Am mai intalnit baieti de astia cre nu vor sa recunoasca deoarece sunt foarte timizi, eu cred ca va placeti foarte mult reciprok o sa fie bine succes in continuare

4 răspunsuri:
| Andreea_1209 a răspuns:

Buna.eu cred ca te place in jur de 70-80 %, dar nu poate sa-si exprime sentimentele fata de tine sau ii este rusine (este cam acelasi lucru)
eu spun sa faci tu primul pas printr-o scrisoare emotionanta si sa vezi daca te palce mai mult big grin
sper sa-ti fi fost de ajutor

| Micr0b a răspuns:

Eu is tot in a V si cred ca te place de fapt vreo 30-40% acum sunteti mai mult amici poate in a VI o sa te placa vreo 70-80% (cum ai zis u) incearca sa nu il consideri un iubit ci mai mult un amic foarte bun cine stie poate o sa ai noroc baftawinking

| Alessandra_1370 explică:

Micr0b, mai astept si alte raspunsuri, si iti voi da funda (daca nu vor fi altele mai bune) big grin

| Alessandra_1370 explică:

Mda, multumesc pentru raspunsuri, voi tine cont de ele mai tarziu cand probabil ne vom impaca pentru ca ieri ne-am luat la bataie pentru un lucru care nici macar nu isi avea rostul dar, asta este oricum multumesc inca o data