| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Saptamana viitoare urmeaza sa plec la mare, este prima data pentru mine, stau o saptamana. Cam cati bani credeti ca mi-ar trebui?

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Depinde și cu cine mergi, unde stai cazat, cam ce preferi să mănânci, pe ce obișnuiești să dai banii și așa mai departe.
Aici ai o listă cu ce ar trebui să ai la tine
http://lumeamare.ro/wp-content/uploads/2010/03/Lista-de-bagaj.pdf
Ai putea hotărî chiar tu câți bani îți trebuiesc.
O zi plăcută și o vacanță la fel!

4 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Daca ai cazarea asigurata ti-ar trebui in jur de 400-600, daca esti o persoana mai cheltuitoare.

| AlissBrie a răspuns:

Depinde de tine. Daca alegi sa stai la hotel sau la cazare.La hotel preturile de persoana pentru o singura noapte sunt in functie de hotel, de la aprox 100 euro in sus, iar cu cazare poti gasi si sub 100 lei, noaptea.
De cheltuiala cam 400 de lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intre 100ron si 10. 000ron, nu avem cum sa ghicim unde te duci, ce vrei sa faci, cat iti permiti samd. Una e sa stai la cort, alta e la hotel de 5 stele.

Una e sa stai in sudul litorlului, alta e sa stai in Mamaia.

Una e sa mananci rosii cu branza, alta e sa mananci la restaurant in fiecare seara

Una e sa iti petreci seara plimbandu te pe faleza, alta e sa mergi in club

| buna112 a răspuns:

O sticla de apa la 0.5 l este 5 lei...Ia gandeste-te la celalalte lucruri de acolo, vreo 10 milioane sau 7