| Girly97 a întrebat:

Vi s-a intamplat in clasa 12 sa va fie greu sa dormiti in unele nopti? De cand am inceput clasa 12 ma trezesc uneori noaptea si incep sa ma gandesc imediat la bac si la cat de dezamagiti vor fi parintii de mine. Profesorii pun multa presiune pe noi si niciodata nu ma pot relaxa sau calma macar o secunda. Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu pentru ca stiam ca fac cat pot si-mi dau interesul cat de mult pot. LA bac m-am dus chiar foarte senina si linistita si in general sunt genul care se streseaza.

| RAY a răspuns:

Manca ciocolata neagra 85% cacaco si o dieta bogata in proteine sa vezi ce bine o sa dormi, eu am testat si functioneaza

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Numai vorbesc ca ajuta la memorat si a invata mai usor

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am avut probleme cu somnul incepand cu a 11-a, ca bubuia muzica la parter, etajele erau din lemn, si efectiv tremura patul pe care incercam sa dorm. Intr-a 12-a nu am mai avut acces la cabana atat de des, dar faceam gratar noaptea pe dealuri, si tot somnambul ajungeam la ore.
Bacul? Pai, l-am picat in etapa 1, l-am luat in finala. Noroc de profilul usor.
Dupa o cariera de mecanic ciubucar, vopsitor angajat cateva luni, sofer de ocazie si angajat de hotel, pot spune ca nu stiu ce ma faceam fara bac. Ba stiu: aceleasi lucruri!
Parintii tai ar trebui sa te lase mai moale, pana nu o dai in diabet, depresie, apoi schizofrenie paranoida, dupa care ii omori in somn cu furculita.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Uite aici niște materiale bune, să scapi de stres :))
https://www.facebook.com/VreauSaIauBACul/

| Wehrsi a răspuns:

Buna. Acest lucru este un lucru specific stresului. Daca te gandesti la dezamagiri, de ce nu schimbi asta? Invata. Incearca ca pe in timpul zilei sa iti iei gandul facand alte lucruri si o sa iti fie mai ok. Dar cel mai bun sfar pe care ti-l pot da este sa te apuci de invatat, si asa frica de esec va disparea. Eu asa am facut. big grin