| Angel977 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre emo kids? Aveti prieteni emo? Dati-mi cat mai multe detalii despre emo dar ar fi preferabil sa fie din propria voastra experienta.

3 răspunsuri:
| InfiniteInfinity a răspuns:

Emo. Eu sunt emo. O mai mare exparienţă nu cred ca există. Da am prieteni emo si să ştiţi că emo nu sunt numai ăia care colindă in cimitire şi işi taie venele. Sunt copii cu HIPERSensibilitate (Sensibilitate mai mare).
A fii emo nu înseamnă numai a te îmbrăca in negru. Emo sunt persoanele care au trecut (trec) printr.o perioadă grea. Si nu suntem ciudaţi, suntem greu de inţeles.

| AndyAndrey35 a răspuns (pentru InfiniteInfinity):

Ai 100 % dreptate,, CândŢaraArdeBabaSePiaptănă'' :)), si eu sunt la fel ca tine, melancolic...
Uite am si ceva pentru :angeloo
Intradevadar, Emo inseamna eu ma omor, dar nu asa, :D, poti fi mai bun, dar daca asa vrei tu, eu nu te opresc, dar parerea aceasta se inclina spre moarte pe care o cred toti despreb emo, si sa spune-mi ca te sinucizi, scapi de lumea asta dar ajungi la judecata. Iar acolo Dumnezeu stie ca te-ai sinucis, iar tu vei ajuge in Iad :((, si asta nu este bine asa, ca poti fi o pers mai trista, ca mine, dar fara sa te sinucizi, si mai bucurate si tu de viata iubeste scoala, muzica ceva,(cum vrei tu) ca sa nu ajungi acolo. Imbracamintea, pruul si celelalte le poti pastra, pana si un pic din melancolie pentru ca ori cum viata nu este asa frumosa, dar daca vrei o poti face frumosa, cum? casesteti prieteni buni, ocupate de muzica, calculator, la filme, ce vrei tu, creaza muzica si arata-le lumi cum ca esti cel mai bun! dar nu exagera cum fac cocalrii acei prosti care nici mie nu-mi plac! Imbracamintea; situna ar putea fi asa :
acum ca e mai-iunie
un tricou cu tokio hotel, o formatie, muzica, sad, horror, romantic, ect, tricoul trebuie sa fie mai subtire si asa mai inchis la culoare, paltaloni mai stramti in negru, alb, o nuanta mai spre gri, mov, albastru, verde.
De purtat : tenisi, pankari, cizme de vara, si acestea pot fi ori ce culoare dar daca vrei stilul meu sa fie culori aprinse, rosu, negru, alb, albastru, chiar si pink (nu roz ) dar cu p[icatele sau modele cu moarte sau inimi negre,
frizura : http://www.google.ro/......tp?/imgres - poate fi asa, sau diverse,
daca mai vrei contacteaza-ma id
pustea_a@yahoo.com
astept raspuns, aa si nu purta piersinguri, te vor rani, chiar daca arata la imagini piersinguri, nu purta, ca te cam ranesc
multumesc...Te rog sa-mi dai funda, nu am nici una :o3!

| ººShakeªª a răspuns:

Sunt emo si pot spune ca sunt normal, la fel ca tine (bine, asta daca esti normal). Auto-mutilarea se exclude, CLAR! Nu ma imbrac numai in negru, ascult muzica putin diferita (dubstep, rock emocore), am prieteni care sunt emo sau nu, am prietena, rad, deci sunt normal! Cei care se taie sunt Masochistii! https://www.facebook.com/emofamily123