| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Voi cum va intretineti tenul?happyAdica,cum faceti sa nu va apara cosuri, puncte negre si toate chestiile care dau un aspect urat tenului

funda:X

Răspuns Câştigător
| Anonimusecelmaitaredinparcare a răspuns:

Buna! Eu folosesc un produs foarte bun nu numit"garnier pure". este un produs curatator foarte eficent! trebuie sa ai tenul ud si aapoi te freci usor cu el si vei simti o senzatie de menta.
eu mai folisesc si Garnier Essentials
care este o apa tonica care este hidratanta si purifica pori
asta e tot ce folosesc eu pentru igena fetei (e nevoie sa precizez prosop personal si de unica fosinta, produse personale, etc)
Daca imi apare vre un cos eu folosesc Zinerit, este foarte bun si usuca imediat cosul. daca vrei sa ai tenul hidratat natural eu folosesc o masca aproape in fiecare seara din miere si albus de ou. mai sunt si altele din avocado miere si lamaie sau din albus de ou cu castraveti.
In cazul cosurilor negre eu imi fac un tratament cu aburi. i au un vas mare si clocotesc apa in el cu ceai de musetel. imi stin capul in aburul acela timp de 10 -20 min apoi folosesc sifon si imi storc punctele negre iesind imediat.
mai sunt multe tratamente impotriva cosurilor cum ar fi cele babesti:
cu pasta de dinti
spirt
miere
prosop fierbinte
etc
la machiaj eu nu folosesc fond de ten. folosesc o pudra careeste si dermatologica si ajuta la diminuarea cosurilor si nu le irita. este de la BourJois, este foarte buna si cremoasa, pe mine m a ajutat mult.
Si cam atat de la mine cu aceste sfaturi sper ca ti am fost de ajutor
Bafta incontinuare!