| spaikizz a întrebat:

Voi stiti expresii cool? Ce se mai foloseste acum? A venit vacanta si am si eu mai mult timp sa ma ocup de moda si chestii din astea...Deci expresii cool? gen,, Spune tot ce sti oricum o sa-ti ia doar 10 secunde!" Please!

Răspuns Câştigător
| Диана a răspuns:

> >> - Sunteti la fel de binevenit ca si cand suna telefonul in timpul
> sexului.
> >> - Peste 10 minute vine tramvaiul. Poti sa te arunci in fata lui.
> >> - O zi fara Dvs. e ca o luna de concediu.
> >> - Data viitoare cand ai de gand sa-ti arunci toalele, nu te dezbraca.
> >> - Daca v-am jignit, am savurat-o.
> >> - De ce nu mergem noi doi undeva unde poate fiecare sa fie de
> unu' singur?
> >> - Stiu, nu sunteti asa de tampit cum aratati, asta nu reuseste
> nimeni...
> >> - Am avut o seara ft. placuta. N-a fost asta, dar nu ma vait.
> >> - Am timp 10 minute. Spuneti-mi tot ce stiti...
> >> - S-a descoperit un medicament impotriva crizelor Dvs?
> >> - S-a sinucis candva cineva din familia Dvs? Nu? Cum ar fi?
> >> - Dvs. impodobiti fiecare camera dupa ce-ati plecat.
> >> - Fiecare trebuie sa existe, dar de ce tocmai Dvs?
> >> - Parfumul Dvs. e mai sigur ca pastila anti-baby.
> >> - Bancul pe care vi-l voi povesti acum e asa de bun ca va pica
> >> tzâtzele... oh, vad ca il cunoasteti deja...
> >> - Nu v-au rugat niciodata parintii sa fugiti de-acasa?
> >> - Eu cred ca sunteti numai un cretin pasnic, dar sa stiti ca nu toti
> >> gandesc asa de bine despre Dvs.
> >> - Cand ma uit la Dvs. ma tot intreb: Ce idei a avut Dumnezeu?
> >> - Cu cravata Dvs. nici macar nu mi-as lega piciorul dupa un
accident...
> >> - Eu nu uit niciodata un chip, dar in cazul Dvs. fac o exceptie...
> >> - Dvs. reusiti ca cineva sa aprecieze linistea.
> >> - Se ivesc atatea ocazii de a face o impresie buna. Dvs. de ce nu
> reusiti?
> >> - Nu, eu nu aud rau...va ignor numai.
> >> - Oare este astazi o zi deosebita sau sunteti de obicei asa de
tampit?
> >> - Habar n-am de ce sunteti atat de prost, dar respectul meu,
> functioneaza
> >> ft. bine.
> >> - Mutra Dvs. arata ca si cum ati fi dormit in ea.
> >> - Va rog sa nu va miscati! As vrea sa va uit asa cum sunteti...
> >> - Daca vreodata aveti nevoie de un prieten: cumparati-va un caine.
> >> - Sunteti intr-adevar un argument convingator pentru. paturi separate.
> >> - Pot sa-i dau ulcerului meu numele Dvs?
> >> - Tu ai arata ft. bine in ceva lung, curgator...Amazon, Nil,
Dunare...

1. Sunt sigura ca ai un creier care se simte ca nou, din moment ce nu l-ai folosit niciodata!

2. Daca nu ti-ai fi cunoscut parintii, mi-ar fi parut rau pentru tine, dar nu si pentru ei.

3. Nu poate sa spuna nimeni ca nu ai absolut nimic, pana la urma ai tone de complexe!

4. Daca ar fi sa-i omoram pe toti aceia care te urasc, n-ar fi crima, ar fi genocid!

5. Se pare ca ii subestimezi serios pe cei din jurul tau daca ii poti considera egalii tai …

6. Uite, eu nu cred ca esti prost. Dar ce mai conteaza umila mea parere impotriva altor atatea mii?

7. Lumea spune ca esti un idiot perfect. Eu zic ca nu esti perfect, dar cred ca te descurci binisor…

8. Oamenii obisnuiti traiesc si invata. Tu … doar traiesti.

9. Am auzit ca ai facut transplant de creier si ca, dupa operatie, creierul te-a respins.

10. Stiu ca romantismul scoate tot ce ai mai bun din tine – marlania!

11. Faci ce vrei, e viata ta, dar mai bine ne-ai da-o noua.

12. Am auzit ca dupa ce te-a vazut la nastere, mama ta a decis sa te lase pe treptele politiei, si sa … se predea.

13. Conversatiile tale sunt ca valurile marii, imi fac greata.

14. Am auzit ca ai par pe piept si ca asta nu e nici pe departe singura asemanare cu Cave Man.

15. Imi dau seama mereu cand minti – ti se misca buzele.

16. Nimeni nu ar trebui pedepsit pentru un accident din nastere, dar tu esti prea epava pentru a nu fi taxat.

17. Esti bun in tot ce faci. Si tot ce faci e sa-i convingi pe oameni ca trebuie sa te urasca.

18. Reusesti mereu sa-ti mentii capul la suprafata apei – imi dau seama dupa culoarea ei.

19. Stiu ca te-ai duce pana la capatul lumii pentru mine, dar oare ai ramane acolo?

20. Am auzit ca s-a inventat un nou tip de sicriu doar pentru tine. E pentru oameni care sunt morti de la gat in sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Диана):

Geniale!

2 răspunsuri:
| kiss1 a răspuns:

Salutare.'
Sa stii ca pot sa te ajut.
Ai chef sa faci pe desteptul sau tocmai te-a pocnit inspiratia?;

Azi te crezi filozof?;

Ai descoperit esenta vietii?;

Asa ceva nu se tine secret. Impartaseste-ne-o! Spune tot ce stii: vorbe de duh, citate celebre, replici cu substrat...;

Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.;

Romana-Engleza
Ce puii mei? - What my chickens?;

ce pusca mea? - what my gun?;

pana mea - my feather;

ce basca mea? - What my hat?;

e cu capu! - he is with his head;

nu ma freca la icre - don’t rub my fish eggs;

ce faci ma? uite frec menta - rubbing the mint;

sa moara pestii mei - so my fishes shall die;

plimba ursul - go walk the bear;

ma doare-n paispe - it hurts in my fourteen;

cauta-ma pe dincolo;
Sper ca ti-am fost de folos.
Bye!