| tristmereuTrist a întrebat:

Voi v-ati imaginat cum arată iubirea visurilor voastre?
Daca Da, credeti ca va veti întalni vreodata cu acea persoana?
(Este doar o întrebare ipotetică)

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

A venit purtata de vant din directia opusa a strazii, imbiband aerul de irezistibil, pasind usor pe tocuri negre, uitandu`se in telefon.Ne`am lovit intamplator pe trecerea de pietoni, intr-un schimb salbatic de priviri si o mare de emotii, ne-am spus vorbe fara sens si ne-au claxonat furiosi soferii, apoi ne-am vazut de drum fiecare, amintindu`mi mult prea tarziu de ce a fost. Traieste clipa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru WaterDrop):

Water,memoria iti joaca feste.Nu ma uitam in telefon, ci in poseta, cautandu.mi in disperare cheile de la masina.

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prea departe sad

| ALittleDeath a răspuns:

Nu m-am gandit la cum arata, m-am gandit la cum as vrea sa se comporte.

| 3amthinking a răspuns:

Nu m-am gandit la o anumita infatisare. De fiecare data cand imi fac scenarii in minte, acea persoana este un fel de umbra intunecata.
Deci banuiesc ca poate voi intalni vreodata acea persoana dar nu imi voi da seama.

| chelsea224 a răspuns:

Da, eu îmi imaginam mereu cum ar fi iubitul meu ideal. De ceva timp am un iubit și nu este cum mi-l imaginam eu mai demult. Ideea este că deși nu este așa cum îl visam eu, îmi place de el așa. Eu cred că faptul că iți închipui persoana ideala, nu face altceva decât o piedică către adevărata iubire.