| Nimeni_6547 a întrebat:

Voi vă stresaţi cu şcoala? Eu încerc să nu mă stresez dar tot mă stresez deoarece pentru. mine e foarte imortant să iau note mari happyCateodata ma doare si capul sau imi vine sa plang cand iau note mai mici de 8 sad. Voua vi se intampla?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mihaela0205 a răspuns:

Da si mie la fel. Si eu incerc sa nu ma stresez dar nu reuseste.

| IIIx333III a răspuns:

Eu una nu ma stresez deloc cu scoala. Nu invat niciodata, decat in clasa, iar la clasa iau mereu note mari. Nu vreau sa iau note mari pentru ca practic le iau pe nedrept... dar asta e. Pentru mine scoala e doar un loc unde te distrezi si iti faci prieteni, iar la ore mai iei o pauza de la distractie.(nu la toate oreletongue). Toata lumea ma intreaba cum iau note asa de mari, iar eu raspund sincer: "Nu invat pentru ca nu ma intereseaza sa invat pentru profesori ci doar sa inteleg eu din clasa despre ce este vorba". happy

| 541730 a răspuns:

Da si eu ma stresez, eu invat pot spune bine si iau note mari dar cu toate astea nu sunt deloc tocilara, sper ca nici tu nu esti.

| Deni7 a răspuns:

Si pentru mine e important sa iau note mari, pentru a intra la liceul la care imi doresc(sunt a opta). Nu plang daca iau note mai mici de 8, pentru ca nimeni nu e perfect, dar eu rar iau note mai mici de 8. Dar ca sa nu iau note mici invat mereu si asa stiu ca nu am de ce sa ma tem daca am invatat. Cel mai mult ma stresez cand nu invat sau am uitat sa fac teme, proiecte sau referate.big grin

| Nimeni_6547 explică:

Nici eu nu sunt deloc tocilara pentru ca nu tocesc tot invat cat pot.