| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Sunt clasa a 7a si fac meditatii la matematica din clasa a 5a,pentru ca nu am note chiar asa bune. Urasc matematica! Niciodata nu am ramas corigenta la mate, dar am avut si 4 cateodata dar tot mi-a iesit media.Anul asta este mai bine am inceput cu 8, asta a fost prima nota.Dar m-am saturat, mereu vinerea inainte sa plec la scoala ma trezesc la 07:30 si incep cu calcule, deja ma doare capul. Orice i-as zice mamei ea ma tot scaie sa fac in continuare.Maine nu se face scoala si eu totusi trebuie sa ma trezesc la 07:30 sa ma duc la meditatii 2 ore.Nu mi se pare normal, este zii libera.Macar maine,dar nu se poate, asta ma enerveaza.Sunt colegii care au note mai mici ca mine la matematica (anul asta) si tot nu fac meditatii.Nu stiu, mama nu ma intelege.Chiar nu mai vreau! Voua vi se pare normal sa merg si maine? Vreau sfaturi si pareri, multumesc.

2 răspunsuri:
| Kennziiie a răspuns:

Fa meditatii! Serios vorbesc! Daca te lasi de ele, o sa uiti tot si o sa ajungi la corigenta! Vorbesc din proprie experienta. Si pe mine ma sacaie, dar asta e. trebuie s-o facem.

| AimeZ a răspuns:

Este important sa le faci. Lafel ca si tine, am note foarte mici la matematica. Pur si simplu, nu imi intra in cap. Dar spre deosebire de tine, eu chiar am vorbit cu ai mei sa fac meditatii. Ai sa-mi dai dreptate mai tarziu. Acum am numai note mari. Bafta... si nu te lasa de ele, asta daca nu vrei sa ramai corigenta Si inca ceva : Tu nu inveti pentru profesor, inveti pentru tine. asta daca nu vrei sa ajungi un om la sapa Bafta!