| loricel a întrebat:

Vreau sa comand un ondulator de pe www.remington-style.ro, dar pentru a confirma comanda este nevoie de un cnp. Mi se pare o firma serioasa.Sa dau cnp-ul sau este prea riscant? Din cate am inteles, cnp-ul este pentru garantie.

Răspuns Câştigător
| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut, cnp-ul, sau seria si nr. de CI se cere pentru garantie si factura, asa cum pentru firme se cere codul fiscal si nr. de inregistrare. Nu e riscant atata timp cat are toate datele de identificare ale firmei (reale) si pot fi verificate. Trebuie sa citesti termenii lor de utilizare si confidentialitate referitoare la datele personale ale utilizatorilor. Nu-ti place ce citesti acolo, cumperi din alta parte. Bafta

2 răspunsuri:
| myru_6393 a răspuns:

Nu mai bine cumperi u ondulatorul din magazin ca sa fii mai sigurathinking

| catalinas_6487 a răspuns:

Da poti da CNP-ul! nu este nici o problema in legatura cu firma! este foarte serioasawinking