| marimm a întrebat:

Vreau sa intru in vorba cu un tip. ne stim din vedere. il iau cu buna, ce faci? si dupa cum as putea sa continui conversatia?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Eu sunt baiat dar uite niste idei :

"Buna, ce faci?!" "Buna!" "Stii, te-am vazut de mai demult pe aici...astepti pe cineva?" (asta daca este singur si sta undeva, cel mai bine este sa-l abordezi asa...cand sta pe loc intrucat este ciudat sa-i spui ceva din mers, poate ca nu se va opri si va iesi o faza foarte ciudata)
Dupa poti sa vorbesti despre el, sa-l intrebi in ce clasa este, cum il cheama daca nu stii... si lucruri de genul care nu sunt ciudate. Daca este un baiat oarecum normal atunci se va interesa mai mult de tine (adica te va cauta in viitor intrucat i-ai starnit curiozitatea) Daca nu atunci sa stii ca nu este interesat.
Bafta!

| ale153 a răspuns:

Poti sa il intrebi chestii banale de genul "Ce ai mai facut zilele astea?", "Ce parere ai despre?" si asa poti continua conversatia cu lucrurile pe care le aveti in comun. Incearca sa te relaxezi si totul o sa fie ok! happy

| Tpuùuuuu a răspuns:

Depinde. Nu ne intreba cum poti sa continui conversatia. Acea conversatie care vrei sa o faci vine din sufletul tau. Deschidel si o sa vina de la sine.