| sexlove a întrebat:

Vreau sa ma pensez dar nu stiu sa le dau o forma va rog ceva sfaturi dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Georgiana_1584 a răspuns:

Pentru a te pensa perfect este nevoie de multa indemnare si rabdare. Desi au aparut mai multe ustensile pentru pensat si metode noi, cea mai sigura este jumulirea. Citeste in continuare cateva trucuri pentru ca pensatul sa aiba loc in siguranta si sa ai sprancene perfecte.

In primul rand trebuie sa fie foarte multa lumina si sa ai timp pentru asa ceva, te sfatuieste Ayushveda. Daca vei fi grabita, este posibil sa te ranesti sau sa tragi de fire de par care ar trebui sa ramana acolo.

Spala bine fata pentru a indeparta orice urma uleioasa. In caz contrar este posibil ca penseta sa alunece.

Apoi ai grija ca penseta sa fie bine ascutita pentru a nu te chinui in momentul in care tragi.

Pensatul cu ata, o noua metoda de conturare a sprancenelor

Incepe sa te pensezi in partea de jos a sprancenei si abia dupa ce termini aici treci la partea superioara.

Trage doar de un fir de par. Nu incerca sa iei mai multe pentru ca o sa iti provoci suferinta inutila. Este foarte posibil sa apuci si pielea in acelasi timp cu firul de par si sa te ciupesti, asa ca ai mare grija cand apuci. Daca totusi ai apucat pielea si ti-ai provocat o rana mica, spala imediat cu apa rece si aplica gheata.

Cum sa corectezi sprancenele pensate gresit

Dupa ce ai terminat de pensat, aplica o crema sau tamponeaza cu ceai pentru a calma pielea. Depoziteaza penseta intr-un loc sigur pentru a nu intra in contact cu multi microbi si chiar si asa este bine sa o dezinfectezi inainte de fiecare utilizare.

3 răspunsuri:
| UnusualV a răspuns:

Depinde si de forma fetei happy

Fa-le arcuite,(dar nu prea mult)nu prea subtiri, simple.
Fundita?batting eyelashes

| Onutzyk a răspuns:

Nu iti face sprancene dinalea super subtiri, sunt demodate de pe vremea buniciihee hee

Incearca sa iti lasi forma naturala a lor, eliminand doar firele in exces. Apuca cate un fir o data, nu mai multe.

Indicat ar fi ca prima data sa te duci la un salon, sa iti dea o forma frumoasa, apoi sa te faci acasa dupa forma aiawinking

Faci cum vrei. Ai grija sa nu le subtiezi prea tare.winking

fundita?batting eyelashes

| Ramona1 a răspuns:

Depinde cum le ai.Nu cred ca poate cineva sa iti dea un sfat fara sa le poata vedea.