| Ioanna2189 a întrebat:

Vreau statusuri de dragosteee puppy dog eyes fundita la cel mai bun raspuns :* puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| SupradozaDeViise a răspuns:

Ea: Ştii unde aş vrea să fiu pentru totdeauna?
El: Nu, unde?
Ea: În inima ta!

Si ne-am promis ca daca unu` cade, cadem amandoi

^_^In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care ma mai tine la suprafata…^_^ :X

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

A inceput ca o gluma sau prostii. nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi.

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singurul Ce Merita Sentimente[ ]!"

El va ramane in inima mea:X te iubesc mult:X:X

Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` momente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`! º•

• Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x

Si cu toate astea stiu ca gresescblushing`Dar te iubesc la nebunieday dreaming` Fara tine sunt un nimeni`rolling eyes` /

... Iar atunci cand poate tu nu vei mai stii ce drum sa alegi cu tine eu voi fii!

El nu suportă să mă vadă plângând `! Îmi spune că sunt un înger, iar îngerii nu plâng `! :-x`

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Să ştii că te iubesc oricum, oricum ai fi `! :-x`.

Fiindcă şi astăzi tu rămâi m0tivul care m`a schimbat `

Se vede în ochii ei că îl iubeşte `! :-x` || Se vede în ochii lui că doar pe ea o d0reşte `! =p~ || Se vede în ochii lor cum e să fii îndrăg0stit `! :-x` ||

Nu poţi nega că te iubeşte `. =p~ iar tu îl adori `! =p~ :-xxxx` |

Cuvinte nu prea am `…! || Dar te am pe tinee `…! :-xxxx` ||

Îţi place când te priveşte `! Îţi place la nebunie când bate apropouri că te iubeşte `…! :-xxxx`

Mereu cu tine la bine şi rău `…! Tu ştii cel mai bine cum e sufletul meu `…! :-xxxx ~ Te iubesc `…! ~

E fericit `! ` Îl faci fericit `…! Că te are din nou pe tine şi nu mai cOntează nimic `…! :-xxxx`

Avem clipe împreună ce nu vrem să se termine `…! :-xxxx` =p

Pt mine esti singuru lucru care conteaza.singurul lucru care ma mai tine in viata.:X

:-xxx `! Să nu mă întrebi de ce lumea din jur nu mai e.`! În mintea mea. Acum trăieşti doar tu `! :-xxx ` =p~

. Printr`un sarut intens, doua inimi se unesc! Te iubesc!

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am dorit` ` ♡`. →` [ Te` iubesc` :-x` ]

Esti tot ce vreau, ce am visat, ce imi doresc
Nu-mi ajunge o viata sa-ti spun"te iubesc"

Ca in orice relatie am avut si bune si rele, dar ca cel mai frumos cuplu am trecut peste ele!

zambeste.tu esti tot ce am mai bunhappy

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata! love struck

E putin ciudat, cum oare?! O secunda fara el te doare sad

º Din prea multa iubire sunt zile cand stiu ca gresesc... Iarta-ma ca-s rea, gelozia ma face asa. Daca nu te-as iubi nici geloasa eu n-as fi...Nici o clipa din zi.•º°"˜♥•º""

are acei ochi... pe care TU...nu ai putut sa-i uiti!

Imi place chiar daca nu-mi gasesc unele cuvinte. Imi place cand spui : Te pup. Sa fii cuminte! ""

Niciodata n`ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine :X

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt

N-ai fi crezut că o sa te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună şi nimeni şi nimic nu ne va despărţi!

» " Daca sunt cu tine lacrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult… "

oriunde as pleca Si oricat d departe.inima mea tot pentru` tine` va bate pentru` ca te iubesc... te voi purta in Suflet.in gand mereu ingeru` meu

Pe tine nu te-as parasi asa imi spune inima, mai mult ca viata mea te voi iubi, dragostea mea!

Ca 2 copii ei din cand in cand se mai certau
Si tot ca doi copii ei se impacau.

Duuulcea impacare e singurul motiv pentru care ne certam uneori
Ne potrivim atat de bine!; x

Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

O masca de argint, un zambet Cuvinte goale mii si mii.Sa te iubesc nu-i greu deloc Eu tin la tine.tin cu foc!""

Zambesc cand se vad, plang cand se cearta
Si indifferent de fapta, ei se impaca si se iarta

Îl vreau pentru Totdeauna, caci e singurul care mă înţelege şi mă sprijină!

Se poate fară, dar nu fără Tine! ¦»?

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare sau ploi, in orice razboi e mai usor in doi:X

Suntem atat de diferiti si totusi ne potrivim. Noi am stat unul langa altu cand toti vroiau sa ne despartim!

Ai locul tău în inima mea şi nimeni nu ţi-l poate ocupa!

Îţi mai aduci aminte` cum ne-am cunoscut? Şi` ne bufnea râsu că ne apropiam prea mult!:X

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥

Funda? :3

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

- Acel moment când zâmbești larg atunci când îl / o privești, acel moment când simți că zbori, că plutești. Acel moment când iubești. acel moment când TE ÎNDRĂGOSTEȘTI :-x `!

Îmi doresc un băiat care să aibă multe pretendente, dar pe care să le respingă, spunându-le : " Ea face cât voi toate!

Momentele cele mai frumoase sunt atunci când numai e nimic de zis, când cuvintele se transformă în emoții! ♥

Vreau să-ți șoptesc ceea ce de mult știi, adică : " Te iubesc! "

Nu o să incetez niciodată să te iubesc, eşti sufletul meu pereche pentru totdeauna.♥

Alege ce iubesti. Apoi iubeste ce-ai ales! ♥

Şi mintea-ţi fuge la clipele când îl aveai în braţe. Şi îl ţineai acolo strâns ca lumea rea să nu-l înhaţe love struck...

Persoana care reuşeşte să te facă să râzi atunci când ai lacrimi în ochi, e o persoană căruia nu ar trebui să îi dai drumul, niciodată! ♥

In sfarsit am găsit pe cine trebuia ♥, EL e CEL care merita toată Dragostea mea si eu Voi da ♥ -.

Hai sa iertam ca am uitat sa ne iubim cu adevarat, sa ne prefacem ca nu stim ca maine iar la fel o sa gresim. ♥

Cel mai frumos cadou pe care un băiat poate să-l ofere unei fete este atenția, iar cadoul pe care-l poate oferi o fată unui băiat este sinceritatea. ♥

Şi când dintr-o îmbrăţişare simţi că primeşti tot ceea ce ai nevoie... înseamnă că eşti în braţele persoanei potrivite. ♥

Nu văd nimic în jur, te văd pe tine peste tot!winking

Suntem unul pentru altul, asta, e tot ce conteaza puppy dog eyes Ca am trecut prin multe, Si uite, suntem ca prima data puppy dog eyes

Iubeşti cum n.ai mai iubit în viaţa ta!winking

El mă ascultă când în sufletul meu plouă, și chiar de-l supăr uneori nu-și dorește o tipă nouă. -B-

Lumea te stie de baiat rau, ce sa faci, îti este aiurea sa le zici ca o fata te-a schimbat! ♥

Iti amintesti cand ne certam, te enervai.Dar a 2 a zi ma iertai. ♥

Vreau să trec de stele, şi să ajung unde e luna. Şi-am să scriu pe ea "a ta pentru totdeauna!" ♥

Tu imi faci viata mai frumoasa. ♥

| raluca0306 a răspuns:

Si cu toate astea stiu ca gresescblushing`Dar te iubesc la nebunieday dreaming` Fara tine sunt un nimeni`rolling eyes` /

... Iar atunci cand poate tu nu vei mai stii ce drum sa alegi cu tine eu voi fii!

| Chronicles a răspuns:

Http://www.google.ro/

Aici găseşti fel şi fel de statusuri.

| jakaji8 a răspuns:

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună, te face să te simţi cel mai puternic om când o ţii de mână

Să preţuieşti mai mult dragostea care ţi se oferă decât una pe care trebuie să o cucereşti!

Dragostea este forta care poate misca Universul! Iar pasiunea... o consecinta a sa

Timpul decide când să cunoşti pe cineva, inima pe cine să păstreze

Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

Intro lume in care ne iubim si tu ma stii ma ai, ma ai, iar eu... eu te privesc si nu mi'ajunge, te simt si nu ma satur, te am, si te mai vreau... te iubesc

Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii...

Iubirea-n general e ca un joc de carti, vezi cum le imparti c-o sa primesti dragoste din parti

Uneori iti ajunge doar cateva secunde sa ii spui cuiva ca il iubesti... Dar iti trebuie o viata ca sa-i demonstrezi...

Uneori din prietenie se naste si dragoste

Poate crezi ca te ignor, dar in interiorul meu as da orice sa vorbim...

Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut... Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!

Daca vrei sa fiu a ta, tine-ma langa tine si nu ma da nimanui!

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună, te face să te simţi cel mai puternic om când o ţii de mână

Să preţuieşti mai mult dragostea care ţi se oferă decât una pe care trebuie să o cucereşti!

Dragostea este forta care poate misca Universul! Iar pasiunea... o consecinta a sa

Timpul decide când să cunoşti pe cineva, inima pe cine să păstreze

Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

Intro lume in care ne iubim si tu ma stii ma ai, ma ai, iar eu... eu te privesc si nu mi'ajunge, te simt si nu ma satur, te am, si te mai vreau... te iubesc

Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii...

Iubirea-n general e ca un joc de carti, vezi cum le imparti c-o sa primesti dragoste din parti

Uneori iti ajunge doar cateva secunde sa ii spui cuiva ca il iubesti... Dar iti trebuie o viata ca sa-i demonstrezi...

Uneori din prietenie se naste si dragoste

Poate crezi ca te ignor, dar in interiorul meu as da orice sa vorbim...

Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut... Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!

Daca vrei sa fiu a ta, tine-ma langa tine si nu ma da nimanui!

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted