| Kido0 a întrebat:

Vreau statusuri de scoala. funda mare

Răspuns Câştigător
| UnZambetPentruToti a răspuns:

Poftim... statusuri scolare :
http://ymstatus.com/Ocupat-Scoala.php
Sper sa te ajute. :)
FUNDA?

3 răspunsuri:
| Slavic a răspuns:

1. " Şcoala cea bună e aceea în care şi şcolarul învaţă pe profesor." – Nicolae Iorga

2. "Şcoala nu trebuie să fie junglă, dar nici seră." – Vasile Ghica

3. "O şcoală mult mai bună înseamnă cărţile şi oamenii întâlniţi în afara şcolii." – Ilya Ehrenburg

4. "În oricare şcoală din lume nu te învaţă cum să trăieşti." – Vasile Gavrilescu

5. "Norocul nostru e că dragostea nu se predă în şcoală. Am avea o obligaţie în plus." – Vasile Ghica

6. "Iubirea aleargă spre iubire aşa cum aleargă şcolarul cât mai departe de cărţile sale; şi aşa cum tot el se îndreaptă spre şcoală încruntat, se desparte şi iubirea de iubire." – William Shakespeare

7. "Şcoala are rostul să te ridice undeva de unde să-ţi fie ruşine să mai cobori." – Paul Louis Lampert

| Klepto a răspuns:

Scoala nu-mi place,
Ca profesorii nu ma lasa sa dorm in pace,
Vreau distractie si sa fiu agramata,
Si de pensionari cu bani sa fiu curtata,
Scoala-i pentru prosti,
Profesorii-s plictisitori,
Ei nu pricep ca am neuroni gaunosi,
Iar eu visez la Twilight si a-i sai actori,
Scoala nu-i de mine, vreau doar sa ma distrez,
Si de baietii aia smecheri si frumosi sa abuzez,
Nu conteaza ca n-o sa am cultura generala,
Doar sa am destul fond de ten sa-mi acopar vanataia albasteala,
Dupa ce iubitul ma bate ca am facut cu el "saritura anala",
Nu conteaza ca o sa am dislexie si disgrafie,
Doar sa ajung ca Inna si a ei discografie.
Cat is frumoasa o sa am de toate,
Cand n-o sa mai am frumusete exterioara,
O sa ma dea Irinel Columbeanu afara de aripioara,
Si o sa-si traga o alta fata care-i face de toate.

| UnZambetPentruToti a răspuns:

Pe merit laughing